Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
308 views

Bankaların hiçbirisi kredi sicili bozuk olan kullanıcılara kredi imkanı sunmazlar. Kredi sicili bozuk olan kişilerden ödeme almasının sorunlu olabileceğini düşünecekleri için kredi başvurunuz büyük ihtimalle reddedilecektir.

Kredi çekmeniz gerekiyorsa ve kredi siciliniz bozuk ise yapmanız gereken şey kredi sicilinizi düzeltmektedir. Ama bundan önce kredi siciliniz in neden bozulduğuna bir bakalım.

Kredi sicilleri kredi kartlarınızın ödemelerini geciktirdiğiniz de, yapmanız gereken ödemeleri zamanında yapmadığınızda veya ödemesi gelen borçlarınızı zamanında ödemeyip ödeme tarihini geciktirdiğiniz de, kredi siciliniz bozulacaktır. Kredi siciliniz in bozulması kredi notunuzun düşmesi veya düşük olmasının bir sebebidir.

Sicilinizi düzenlemek için öncelikle sizin adınıza açılan herhangi bir icra varsa bunları kapatmanız olacaktır. Mahkemelik olduğunuz durumlar var ise bunların silinmesini sağlamanız siciliniz için çok büyük bir etkendir.

Bunun dışında düşük limitli kredi kartlarınızın limitini arttırmanızı tavsiye ederiz ve bundan sonraki ödemelerinizi zamanında yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Söylediğimiz bu noktalara dikkat ederseniz ilerleyen zamanlarda kredi siciliniz çok hızlı bir şekilde düzelecektir. Bu sayede kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi Sicilinizi bozan bir etken ise reddedilen başvurulardan hemen sonra farklı bankadan veya aynı bankadan yaptığınız bir diğer başvuru olacaktır. Bir banka sizin başvurunuzu reddediyorsa başka bir banka bunu kabul etmeyecektir. Bu şekilde ikinci defa reddedileceğiniz için kredi notunuz daha da aşağıya inecektir.

Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak  için reddedilen başvurunuzdan sonra bir müddet beklemeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Kredi notunuzu iyi bir noktaya taşıdıktan sonra kredi sicilinizde düzelecektir ve başarıyla kredi başvurunuzu onaylatarak ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan En Hızlı Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde En Hızlı Kredi Veren Banka, En Hızlı Kredi Veren Banka Önerisi ve En Hızlı Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın