Kredi Skorunu Nasıl Yükseltebilirim?

yorumsuz
172 views

Kredi Skorunu Nasıl Yükseltebilirim? Bankadan kredi çekmek için bankalar tarafından kişilere tanımlanan kredi notları vardır. Bu tanımlanan kredi notuna göre bankadan kredi çekebilirsiniz. Ödemeleriniz düzenli olduğu takdir de kredi notunuz yüksek olur fakat düzensiz ödemeler de kredi notu düşer. Yüksek meblağ da bir kredi çekeceğiniz zaman kredi notunuzun bayağı yüksek olması gerekir.

Eğer kredi çekmek için kredi skorunuz düşük ise bu skoru yükseltmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için bir kredi kaç yol deneyebilirsiniz. Mesela kredi kartınız var ise ve bir süredir kredi kartınızın asgari ödemesini yapıyor iseniz bu sefer kredi kartı borcunuzun tamamını öderseniz şayet kredi skorunuz yükselir. Var olan kredileriniz var ise ve bu kredilerinizin taksitleri günüden önce öderseniz de kredi skorunuz yükselir. Bir kaç ay düzenli ödeme yaptığınız takdirde ve kredi kartı borcunuzu kapattığınız zaman kredi skorunuz yükselir. Bunların dışında bankalara eksi hesap borcunuz var ise onu da kapatın. Eksi hesap borcunuzu kapatmanız da kredi skorunuzun yükselmesine sebep olur. Çok fazla kredi kartınız var ise kullanmadıklarınız da var ise onları da kapatın.

Kredi skorunu yükseltmek isteyenler bu şekilde yaparak bir kaç içinde kredi skorlarını yükseltebilirler. Kredi skorunuz ne kadar yüksek olur ise çekebileceğiniz kredi tutarı da o kadar yüksek olur. Özellik ile araba ve konut kredilerinin tutarları yüksek olduğu için bu kredileri çekmek için de kredi skorunun yüksek olması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Şok Açılış Kapanış Saatleri başlıklı makalemizde şok kaçta açılıyor ve şok kaçta kapanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın