Krediyle Taksitli Cep Telefonu Almanın Yolu

yorumsuz
1.066 views

Kredi kartı kullanımının çok fazla yoğun olduğu Ülkemizde kredi kartından dolayı takibe atılan kişi sayısının çok fazla olmasından dolayı bu alanda düzenlemeler getiren hükümet kredi kartı ile cep telefonu alımında taksit yapmayı iptal etti. Yani bundan sonra cep telefonu alanlar kredi kartına taksit yapamayacak. Tabi ki bununda çözümü var bazı telefon satıcıları almak istediğiniz telefonu değil de yanında verdikleri ürünü taksit yaparak buna bir nebzede çözüm getirmiş gibi görünüyor. Fakat bunu daha mantıklı bir şekilde çözebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi cep telefonu alırken taksit yaptığınız için alacağınız cep telefonu fiyatı 2.000 TL ise bu taksitli olarak size 3.500 TL’den başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Fakat kredi kartına taksit yapamadığınız için bunu iki şekilde çözebilirsiniz.

İlk olarak bankadan kredi alabilirsiniz, banka alacağınız 3.000 TL kredi için sizden maksimum 500 TL faiz alacaktır. Bunu da 36 aya varan vadelerde geri ödeyebilirsiniz. Cep telefonunu taksit ile almanın bir diğer yolu da kredi kartınızdan nakit avans çekmek, bu yöntem hem daha kolay hem de daha uygun olacaktır sizin için. Üstelik kredi alarak ödeyeceğiniz dosya masrafı ve sigorta bu yöntem ile ortadan kalkacak. Eğer kredi kartınızda yeteri kadar limit yoksa olduğu kadarını çekerek üstünü de nakit olacak şekilde tamamlayabilir alacağınız cep telefonunu da peşin fiyattan alacağınız için kredi kartına verdiğiniz masraf ile alacağınız peşin indirimi hemen hemen aynı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Kaçta Açılıyor Açılış Saatleri 2016 başlıklı makalemizde albaraka Açılış Saatleri 2016, albaraka eft saatleri kaça kadar ve albaraka haftasonu eft havale hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın