Maaşımın Kaç Katı Kadar Kredi Alabilirim

yorumsuz
7.197 views

Maaşımın Kaç Katı Kadar Kredi Alabilirim?Bütçe hesabının yapılması, kaynaklar ve yine çeşitli varlıkların arasında denkliğin sağlanması ve borç ödemesi unsurunda sıkıntılı unsurlardan sizleri tam anlamıyla kurtarır. Bir tarafta aktif bir şekilde varlık kalemleriniz ve diğer tarafta da çeşitli varlıklarınızın kaynak kalemleri bulunmaktadır. Yine çeşitli kaynak kalemleri taraflarında olan bankalardan kredi talebinde bulundunuz diyelim. Banka BDDK’nınçıkarmış olduğu bir çeşit yasal düzenlemeye katılarak kullanıcılarının gelirlerinin yine en fazla 20-22 katlarına kadar, en fazla da 36 aya varmakta olan çeşitli vade seçenekleri beraberinde kredi kullanımını sağlamaktadır.

Kullanıcılar İçin Çok İyi Değil

Fakat yine bahsi geçen bu durum kullanıcılar için oldukça iyi bir mantık sayılmamaktadır. Yine örnek verecek olursak 1000 lira maaş geliri beraberinde elde ediyorsunuz, 1000 maaş ile 60 çarparsanız 600 TL aylık taksitlendirmeniz çıkmaktadır. Yine bankalar bu aşamalarda 36 ay kadar vade beraberinde genişletmiş ise yine 600×36=21.600 değerinde bir çeşit totalde geri ödeme olur. Banka kendisini ve yine müşterinin borç ödeyebilme durumunu da göz önünde bulundurarak %60 olarak bu dilimden aşağıda bulunan müşterinin kredi başvurusunu ret eder. Kişiler eğer ki bordrolu bir çeşit çalışansa ve maaşlarının alınabilecek kredilerinin vade süresi ile beraber olmakta olan eşitsizliği da bulunmakta ise banka kredi başvurusunu ret eder. Sahip olunan çeşitli gelirler de var ise eğer gayrimenkul gelirleri, faiz gelirleri gibi bunlar da beyan edilerek toplam kazanç üstünden başvuruları yapılması gereklidir.

Kredi Çekme Potansiyelinin Yükselmesi

Eğer borç ödeme konusunda geçmiş dönemlerde problemler yaşanmış ise veya hala mevcut bir çeşit borç var ise fatura ödemeleri ile ilgili olarak da bazı aksaklıklar bulunmaktaysa kredi başvurunuz da asla olumlu karşılanamaz. Kredi notunuzu da etkiler ve bu ve benzer çeşitli hadiseler de sizleri puanlama konusunda aşağı çeken güveni ortamı sağlamazlar. Emeklilere yönelik olarak da yapılmakta olan çeşitli düzenlemelere gidilerek aylık olarak maaş bulunanlara aylık olarak yine 3 aylık kadar maaş alanlara da yine üç aylık gelir durumları üstünden ödeme hazırlanır ve kredi kullanımlarını yapabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Bankaya Gitmeden Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir? başlıklı makalemizde Bankaya Gitmeden Hangi Bankalardan Kredi Alınabilir?, bankaya gitmeden kredi veren bankalar ve internet üzerinden kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın