Müşteri İlişkileri Danışmanı Nedir?

yorumsuz
1.137 views

Müşteri İlişkileri Danışmanı Nedir? Birçok kişi hayatının farklı zamanlarında herhangi bir konuda bir işlem yapması gerektiği zaman eğer o konu hakkında bilgi sahibi değilse ya da yapılması gereken işlemi yapmak için yeterli haklara sahip değilse mutlaka o konuda uzman olan kişilerden destek almalıdır. Aksi halde yapılması istenen işlemleri yapmak mümkün olmayabilir. Bankalarda da bu işi, yani banka müşterilerine yardımcı olma ve işlemlerini gerçekleştirme işlemini müşteri ilişkileri danışmanları yapmaktadır. Peki, müşteri ilişkileri danışmanı nedir?

Müşteri ilişkileri danışmanı, bankalar için oldukça önemlidir. Hatta banka müşterilerinin ilgili bankadan memnun kalıp kalmamalarını sağlayacak olan en önemli etkendir. Bu yüzden her banka müşteri ilişkileri departmanlarında çalışan kişileri büyük özen gösterir ve bu kişileri işe almak için oldukça seçici davranır. Aksi halde müşterilerine yeterli ilgiyi göstermeyen banka yetkilileri kişilerin bankadan memnun kalmamalarına ve soğumalarına neden olur.

Bankacılık sektöründe yaşanan gelişmelerden sonra birçok banka bu konuda bir adım daha ileri giderek her müşterisine bir müşteri ilişkileri danışmanı atamıştır. Banka müşterilerine de farklı şekillerde bildirilen müşteri ilişkileri danışmanları kendilerine atanan müşterilerinin her işlemini yapmakta ve tüm bankacılık işlemleri konusunda müşterilerine destek olmaktadır. Bu durumun banka açısından en önemli artısı şüphesiz banka müşterilerinin genel olarak memnun olmalarını sağlıyor olmasıdır.

Bankalar bunun dışında müşteri hizmetleri aracılığıyla da müşterilerine gün boyunca destek verirler. Bir nevi müşteri ilişkileri danışmanı gibi çalışan müşteri hizmetleri çalışanları, hangi saat olursa olsun banka müşterilerine destek olurlar. Yani herhangi bir mesai kavramı olmadan yirmi dört saat boyunca hizmet verirler. Örneğin herhangi bir banka müşterisi internet bankacılığında yaşadığı bir sorun hakkında müşteri hizmetlerini arayarak yaşamış olduğu soruna kısa sürede çözüm bulabilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi alma, Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi nasıl alınır ve Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın