Neden Kredi Alamıyorum?

yorumsuz
148 views

Neden Kredi Alamıyorum? Bankaların insanlara sunduğu kredi avantajlarından her kişinin faydalanamadığı görülmektedir. Çünkü, bankalar kredi ödemeleri yaparken insanlarda bazı koşullar aramaktadır. Bu koşulları yerine getirmeyen kişilere hiçbir şekilde kredi ödemesi yapılmamaktadır. Bu durumda olan kişilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de ‘neden kredi alamıyorum‘ sorusu olmaktadır.

Kişilerin kredi alamamasının birden çok nedeni olabilmektedir. Öncelikle bankalar kredi başvuru esnasında bilindiği üzere bir gelir döküm belgesi istemektedir. Banka eğer gelirinizin krediyi karşılayamayacağına kanaat getirirse, bu durumda kredi almanız mümkün olmayacaktır. Kredi başvurularına ret cevabı gelmesinin en büyük nedenlerinden birisi de bu gelir döküm belgeleri olmaktadır. Gelirinizin üzerinde olan bir miktarda kredi talep etmeniz durumunda, kredi başvurunuz hiçbir şekilde onaylanmayacaktır.

Bunun dışında günümüzde birçok kişi kredi notunun düşük olması sebebiyle kredi alamamaktadır. Bankalardan daha önce aldığınız kredilerin ödemesini düzenli olarak yapmadığınız durumlarda, bankalar kredi notunuzu düşürmektedir. Kredi notunun düşük olması da, bir daha kredi alınamaması anlamına gelmektedir. Kişiler bankaların kredi imkanlarına başvururken genel olarak kredi notlarını sorgulamamaktadır. Kredi notunuz belli seviyenin altında ise hiçbir şekilde kredi ödemesi alamamaktasınız. Bu yüzden bankalardan kredi başvurusu yaparken öncelikle kredi notunuzu öğrenmekte fayda vardır.

Kredi notunun düşük olması ve gelir belgesinin kredi alma konusunda yetersiz kalması dışında bankaların kredi vermemesine neden olabilecek bir durum genel olarak bulunmamaktadır. Bu açıdan krediye başvururken öncelikle kredi notunuzu bilmeniz ve gelir durumunuza orantılı bir krediye başvurmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Masraf İadesi Nasıl Geri Alınır başlıklı makalemizde Dosya Masraf Ücreti Geri Almak, Dosya Masrafı İadesi ve Dosya Masrafı İadesi Nasıl Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın