Öğrenciler İçin Cazip 6 Kredi Kartı

yorumsuz
181 views

Öğrencilerin seçeceği kredi kartları öncelikle; hiç yâda düşük aidatı, bol promosyonlu, düşük cari ve gecikme faizi oranlı ve bol puanlı olmalıdır.

*İş’te Üniversiteli Kartı (İş bankası): En yaygın kredi kartlarından biri olup ilk yıl kart ücretsiz olup sonraki yıllarda 20 liradır. Kart, maximum kartın tüm özelliklerini taşımakla beraber limiti 400 lira. Kartın, Müze kart i ve maxi puan özelliği de mevcut. Gecikme faiz oranı % 2,62.

*Genç Kart (Ziraat bankası): Burs ve kredi alan öğrencilerin çok rahatlıkla başvurup alabileceği bir kart çeşidi olup 5 yıl kart aidatı bulunmamaktadır. Kartın limiti öğrencinin eğitim seviyesine göre değişmekte olup sırasıyla lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 500, 800 ve 900 liralık limitler söz konusudur.

*ÜniversiTEB Kart (TEB): 400 limitle kullanıma açılan kartın yıllık aidat miktarı 6,9 lira olup gecikme faiz oranı % 2,6 dır. Kart, bonuscard özellikleri taşımaktadır.

*Axess Exi26 Kart (Akbank): İlk yıl üyelik aidatı bulunmayan kartın sonraki yılarda yıllık ücreti 20 lira. Axess kartın tüm özelliklerini taşıyan kartı alabilmek için öğrenci olmanın yanında 26 yaşından küçük olmanız gerekiyor. Kartın önemli bir avantajı ise tek çekimle yapılan alışverişin daha sonradan taksitlendirilebilmesi.

*Like Cart (Vakıfbank): World kartın taşıdığı tüm özellikleri taşıyan kart ayrıca çalışkan öğrencilere de ayrıca puan vermekte. 400 lira limitle kullanıma açılan kartın hesap ekstresi eposta ile istendiği takdirde, banka like cart için her hangi bir kart aidatı istememekte. Aksi durumda kart aidatı 12 lira olarak belirlenmiş.

*Play Kart (Yapı Kredi Bankası): World kartın tüm özelliklerine sahip olan kartın ciddi bir dezavantajı olup yıllık kart ücreti 38 lira olarak belirlenmiş. Gecikme faiz oranı ise % 2,52.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi başlıklı makalemizde öğrenciler hangi kredi kartını kullanıyor, Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi ve öğrencilere en uygun kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın