Öğrenciler İçin Kredi Kartı

yorumsuz
170 views

Öğrenci arkadaşlarımız için ufak bir araştırma yaptım ve kredi kartı alabileceğiniz üç banka önerisi hazırladım.Bu bankalardan hiç belge vermeden kredi kartlarınızı alabilirsiniz sadece öğrenci belgenizi vermeniz yeterlidir. Herhangi bir gelir belgesi ve ssk şartı olmamaktadır. Sizlerde kredi kartı alarak harcamalarınızı daha kolay ve öteleyerek yapabilirsiniz.

İlk olarak kredi kartı alırken ne gerekli oluyor onlara bir göz atalım. Öğrenci olmayan kişiler için gelir belgesi, en az 6 aylık sigortalı olunması ve kredi notunuzun da düzgün olması gerekmektedir.

Peki ya öğrencilerde durum nedir?
Öğrencilerde ise özel bir durum söz konusu olduğundan bu tür belgeler istenmemektedir.Bunların yerine öğrenci belgesi ve kredi notunun da düzgün olması gerekmektedir.Şimdi öğrencilere kredi kartı veren bankalara göz atalım.

İşte Genç Kredi Kartı İş Bankası
İş bankası yıllardır öğrencilerin yanında olan ve kredi kartı veren ilk bankalardan bir tanesidir.Verdiği kredi kartının limiti sabit 500 tl’dir.

Ziraat Genç Kredi Kartı
Ziraat Bankası ise KYK ile anlaşmalı bir banka olduğundan öğrencilere zaten istemeseniz de genç bankkart vermektedir.Bu karta bağlı olarak avans hesabı ve kredi kartı özelliği de bulunmaktadır. Kart limiti 500 TL’dir buna ek olarak da karttaki nakit avans özelliği sayesinde 125 lira daha çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart
Son banka önerimizde  Yapı Kredi bankasıdır. Bu kartın limiti de Kart limiti ise 500 TL ile 1.000 TL arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır? başlıklı makalemizde kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, kredi kartı nasıl alınıyor ve Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın