Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

yorumsuz
88 views

Kredi kartı kullanımının zamanla artmasıyla beraber bankaların bu alanda rekabetleri daha da kızışmış durumdadır. Bu vaziyet bankaların mevcut müşterilerine cazip kampanyalar yapmalarına ve alternatif müşteri kitlelerine yönelmelerine sebep olmuştur. Bugüne kadar düzenli bir geliri olmadığı için öğrenciye kredi ya da kredi kartı vermeyen bankalar günümüzde koşullarını biraz esneterek öğrenim görenler için en iyi kredi kartı kampanyalarıyla yarışmaktadırlar. Öğrenciler için öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve verdikleri kredi kartı çeşitlerini sizler için bir araya getirdik.

Öğrencilerin bugüne kadar düzenli bir geliri olmadığı için kredi kartı alma koşullarını yerine getirememiş, öğrenciye kredi kartı vermeyen bankalar, artan rekabet sebebiyle öğrencilerin düzenli olarak aldıkları kyk kredi ve burslarını dikkate alarak, standart kredi kartlarından çeşitli özelliklerde öğrencilere özel kampanyaları sundukları kredi kartlarını vermeye başlamışlardır. Öğrenciye kredi kartı veren bankaların sayısının epeyce fazla olması, kredi kartı tercihinde; konser, sinema ya da tiyatro için indirimli ya da kart aidatı, ücretsiz bilet, Cafe ve Restoran anlaşmaları ve benzeri özel kampanyalar etkili olmaktadır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve verilen kartların özellikleri şu şekildedir;

İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerinin çoğunun genel olarak tercih ettiği İş Bankası İş’te Üniversiteli kredi kartı tamamıyla Maximum kredi kartı özelliğinde olup öğrencilere cazip alışveriş puanı avantajının yanında taksitli alışveriş fırsatı sunmaktadır. Kredi kartından ilk sene için kart aidatı alınmazken, belirlenmiş ilk kredi kartı limiti miktarı ise 400 TL’dir. Düzenli ödeme performansıyla ilerleyen zamanlarda internet şubesini kullanılarak limit artırım isteği yapılabilir. Kart aidatı ödemek istemeyen öğrenciler için aidatsız İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanılabilir.

TEB – ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB’in öğrencilerin kullanımına sunduğu ÜniversiTEB kredi kartı tamamıyla Bonus özelliğinde olup, pekçok anlaşmalı üye işyerlerinde Bonus puan avantajları sunmaktadır. Öğrenciler için limiti 300 ile 400 TL arasında olan kredi kartının düzenli ödemeler sonrasında limit artırım isteğinde bulunulabilirsiniz.

Ziraat Bankası – Genç Kart Kredi Kartı

Ziraat Bankası Genç Kart, bankanın öğrenciler için sunduğu Maximum niteliğine sahip kredi kartıdır. Kredi kartından ilk 5 yıl kart aidatı alınmazken 500 TL başlama limiti ile verilmektedir. KYK kredisi ve burslarının Ziraat bankasından alındığı da göz önüne alınırsa tek bir banka ile çalışmak avantajlı olabilmektedir. Bununla birlikte, kredi kartı Maximum özelikte olup anlaşmalı pekçok üye işyerinde öğrencilere avantajlı alışveriş fırsatı sunmaktadır.

Akbank – Axess Exi26 Kredi Kartı

Akbank, 18 – 26 yaş arası öğrencilerin kullanımına sunduğu Axess niteliğine sahip Axess Exi26 kredi kartını sunmaktadır. Kart Axess birçok anlaşmalı işyerlerinde avantajlı cip para kazandırırken taksit fırsatı sunmaktadır. Ayrıca, Axess Exi26 kredi kartı internet alışverişleri amaçlı sanal kart özelliği de yer almaktadır. Kredi kartı limiti olarak ilk olarak başlangıçta 500 TL limit verilirken, ilk sene kart aidatı alınmaz.

Yapı Kredi Bankası – Play Card Kredi Kartı

Öğrencilerin kullanımına sunduğu yüksek kredi kartı limiti ve WorldCard avantajlarıyla Yapı Kredi Bankasının Play Card kredi kartı öğrenciler tarafından en fazla kullanılan bir diğer kredi kartıdır. Kredi kartı 1.000 TL’ye kadar limitte gönderilmekte ve öğrenim görenin belgesi ibraz edildiğinde kart aidatı alınmamaktadır.

Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti Bankasının öğrenciler için kullanıma sunduğu, kart aidatı olmayan kredi kartı Bonus Genç kredi kartıdır. Bonus özelliğindeki kredi kartıyla anlaşmalı pekçok işyerinde taksitli alışveriş yaparken bol bol Bonus puan fırsatı sunmaktadır. Kredi kartı 500 Lira limitle gönderilmekte, ilerleyen zamanlarda ödeme performansına bağlı olarak kart limiti artırma fırsatı sunulmaktadır.

QNB Finansbank – CardFinans GO Kredi Kartı

QNB Finansbank’ın öğrencilerin kullanımına sunduğu 18 ile 25 yaş arasındaki öğrenciler için kullanıma sunduğu CardFinans GO kredi kartı, 750 Lira limitle gönderilmekte ve öğrenci belgesi ibraz edildiğinde ise kart aidatı ödenmeyen kredi kartıdır. Fakat, bu avantajdan istifade etmek için kartınızı mutlaka ayda bir defa kullanılması şartı istenmektedir.

Denizbank – D Şarj Kredi Kartı

Denizbank öğrencilerin kullanımı için Bonus özellikli D Şarj kredi kartını vermektedir. D Şarj kredi kart ile Bonus üyesi işyerlerinde taksitli alışveriş yapma imkanı verirken üstelikte Bonus puan kazanırsınız. Ayrıca, Denizbank D Şarj kredi kartı sahiplerine özel anlaşmalı cafe ve restorantlar da ek indirim fırsatları sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından Hesaba Para Aktarma başlıklı makalemizde kredi kartından EFT, kredi kartından havale ve kredi kartından para aktarma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın