Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur, kim Öder

yorumsuz
438 views

Birçok nedeni bağlı bir şekilde çeşitli bankalarda kullanılmakta olan krediler ve yine kredi kartları bazı durumlarda ödemede problemler oluşturabilmektedir. Yine bunlardan bir tanesi de yaşanabilen ani bir ölümdür. Konut, taşıt; eğitim ve çeşitli ihtiyaç kredi gruplarında olan farklı kredilerden yararlanan ve yine ödemesi de ölüm sebebi ile zora girmiş olabilmektedir. Bankalar bu tarz olumsuz sebepler yaşanmaması için kredi tahsislerinde de hayat sigortalarının yapılmalarının zorunlu tutarak kendilerini çeşitli mağduriyetlerin karşısında yine güvence altına almak ister. Özellikle de belirtmek gerekirse konut kredisi gibi yine vade süresi oldukça yüksek olan krediler bankalar açısından çok yüksek oranlarda önem teşkil ettiğinden dolayı hayat sigortası yapılmasını da zorunlu kılabilirler.

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur, kim Öder

Hayat sigortası yine banka içerisinde yapılabileceği üzerefiyat araştırmasının da yapılarak oldukça uygun teklifi sumakta olan çeşitli sigorta şirketlerinden de yaptırılabilmektedir. Yine kredi kartlarında da dilediğiniz gibi hayat sigortası yaptırarak vefat benzeri durumlarda mevcut olan borçlar sigorta şirketi tarafından tahsil edilip geri kalan bireylerin mağduriyetleri de yok edilmektedir. Yine borçları kişiselliği benzeri bir çeşit özelliğin bulunuyor olmasına ek olarak kredi veya yine kredi kartlarına da ait olmakta olan çeşitli borçlar sebebi ile vefat etmekte olan bireylerin yakınlarına da bilgi gidebilmektedir. Ancak bireyler bunu da reddi miras etmek isterseler bu borca muhatap olmazlar. Yine bu durumda genel olarak borçların mirası aştığı bazı durumlarda oldukça sık bir şekilde başvurulmakta olan durumlardandır.

Kredi Borcundan Dolayı Yakın Akrabalar Sorumlu Olur Mu?

Borçların kişiselliği gibi olan bir çeşit özelliğin bulunmasına ek olarak kredi veya yine kredi kartlarına ait çeşitli borçlar sebebi ile vefat etmiş olan bireyin yakınlarına da ulaşabilmektedir. Bankalar yine kredi kartlarına yönelik olarak da istenirse eğer hayat sigortası yaptırarak yakınlarının da mağduriyetlerini önlemek isterler. Bu durumda da yine borca konu olabilen tutar poliçede bildirilen teminat oranı kadar da bir çeşit rakam istemektedir. Bu kredi kartı borcu ödenmeside yine teminat oranı üstünden yapıldıktan sonra da geriye kalmış olan kısım da vefat etmiş olan bireyin yakınlarına verilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hangi Bankalar Ucuz Kredi Veriyor? başlıklı makalemizde en ucuz kredi veren bankalar ve hangi bankalar ucuz kredi veriyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın