Online Ödemelerde Güvenlik Kıstası

yorumsuz
150 views

Online ödemelerde yapacağınız güvenlik kontrollerinin başında, bankalar kendine düşen göreve yapıyor ve gerekli önlemleri alıyor. Peki ama, nedir bu önlemler? Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Bu önlemlerin arasında, 3D denen bir ödeme sistemi var. Yani eğer alışveriş yaptığınız bir sitenin ödeme kısmında 3D logosunu görürseniz, bilin ki bankalar tarafından onaylanmış bir güvenlik sistemi bulunuyordur o bankanın. Siz bilgilerinizi girersiniz ve cep telefonunuza ortalama 30 saniyeliğine geçerli olan bir şifre gelir. O şifreyi ödeme ekranına girerek, doğru ödeme yaptığınızı onaylamış olursunuz.

Alışveriş yaptığınız sitenin 3D (üç boyutlu ödeme teknolojisi) sisteminin olmadığını görür iseniz (ve daha önce alışveriş yaptığınız bir yer değil ise) oradan alışveriş yapmamalısınız. Kaliteli ödeme yöntemleri arasında yer edinen en büyük kuralın başında, 3D (üç boyutlu ödeme sistemi) gelmektedir. 3D ödeme sistemlerini kullanarak, sizler için en uygun çözümler yaratılmaktadır ve karşınıza çıkarılacak sonuçların arasında bu çalışmaların olduğunu görebilmeniz sağlanmaktadır. Güvenli alışveriş için mümkün mertebe cep telefonunuza gelecek şifrelerin önemini unutmayın. Aynı zamanda alışveriş yaptığınız sitenin de güvenliğini araştırmanızı tavsiye ediyoruz (eğer daha önce alışveriş yapmadıysanız). İnternet üzerinde birkaç dakika içinde o mağazanın ismini aratarak oluşan bir sorun var ise görebilirsiniz. Şikayet sitelerinde eğer o site ile ilgili şikayetler görürseniz, hiç uğraşmayın farklı ve güvenli bir siteyi tercih edin.

Bir önceki yazımız olan KREDİ NOTU DÜŞÜKLERE KREDİ VEREN BANKALAR 2016 başlıklı makalemizde KREDİ NOTU DÜŞÜKLERE KREDİ VEREN BANKALAR 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın