Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir

yorumsuz
1.071 views

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir

Bankalar aracılığı ile elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi giderleriniz için bayilere ve şubelere uğramadan fatura tahsilatlarınızı yapabilirsiniz. Bu işlemleri kimi zamanlar unutabilirsiniz. Günü geçmesi ve alınan hizmetin kesilmesi gibi sorunlarla karşılaşmamak için bankalarda bulunan hesaplarınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Bankalar aracılığı ile vereceğiniz otomatik ödeme talimatları sayesinde kolaylıkla faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Dilerseniz bankada bulunan hesaplarınızdan dilerseniz bankalardan almış olduğunuz kredi kartlarınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bazı bankaların müşterilerine sunmuş olduğu ekstra hesaplar ve kredili hesaplar sayesinde hesabınızda para olmasa dahi otomatik talimatla vermiş olduğunuz faturalarınızın ödemeleri yapılabilmektedir.

Otomatik ödeme talimatı vererek hesaplarınızdan çekilen fatura tutarlarına hiçbir ekstra ücret ödememektesiniz. Fakat kredi kartlarında aynı durum olmayabilir. Bankaların belirlemiş olduğu çok cüzi miktarlarda hesap işlem ücretleri alınabilmektedir. Bankalar ile görüşerek otomatik talimatlarınızı vermek karşılığında bu işlem ücretlerinden de muaf olabilirsiniz.

Bankada hangi hesabınız olursa olsun otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür. Bu işlemler için şubeye uğramanız veya internet bankacılığından başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Ödenmesini istediğiniz elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi faturalarınızın tesisat numaralarını vererek işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zamanlarda faturalarınız kurumlar tarafından belirlenen son ödeme tarihlerine göre en son gün yapılmaktadır. Eğer kredi kartınızda veya hesabınızda yeterli miktarda paranız yok ise ve ekstra bir limitiniz yok ise hesabınızda mutlaka para bulundurmalısınız. Otomatik ödeme talimatında herhangi bir sınırlama da bulunmamaktadır. Dilediğiniz kadar faturanızı otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilirsiniz. Şahsınıza ait olmayan faturaları da otomatik ödeme talimatı ile ödeyebilirsiniz.

Normal müşterilerin yanı sıra bankaların otomatik ödeme talimatı vermesini istedikleri müşterilerine de özel olarak çeşitli kampanyaları bulunmaktadır. Özel bir müşteri statüsüne dâhil edilen müşterilerine özel limitler ve çeşitli indirimlerde yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi? başlıklı makalemizde Taksitle Cep Telefonu, Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi ve Taksitle Cep Telefonu Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın