PTT Kredi Başvurusu Yap 2016

yorumsuz
340 views

Devletin sağlamış olduğu kredi hizmetlerinden faydalanmak isteyen bireylerin, devlet bankalarına başvuruda bulunması gerekecektir. Ülkemizde doğrudan devlet anlaşmalı olarak çalışan kurumların, kişilere verecek olduğu kredilerde çok fazla bir şey talep etmedikleri bilinmektedir. Böyle kurumlardan bir tanesi olan PTT üzerinde de kredi çekmeniz mümkündür. PTT ihtiyaç kredisi alabilmek adına, öncelikli olarak gişeye gitmeniz gerekecektir. Gitmiş olduğunuz gişedeki konuştuğunuz görevli ile işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Şüphesiz olarak ilk bakacak oldukları şey, sizin kredi notunuz olacaktır. Kredi notunuzun değeri iyi ise kredi işleminde bir pürüz çıkmayacaktır. PTT kredi başvurusu yapabilmek için internet yöntemini de kullanabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikli olarak banka müşterisi olmanız gerekecektir. Bankanın bir müşterisi değilseniz işlem yapma konusunda yapmanız gereken şey, şubeye gitmek olacaktır. Telefonunuz üzerinden göndereceğiniz kısa mesaj yöntemiyle de mümkün olacaktır.

Bu yapmış olduğunuz mesaj yolu, sizin için sadece başvuru oluşturacaktır. Kısa bir süre içinde dönüş olacak ve krediye uygun olup olmadığınız belli olacaktır. Krediye uygun olduğunuz anlaşılırsa, şubeye giderek gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra kredinizi rahat bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır. Bu konuda verilecek olan tavsiye, taksitlendirme yönteminde olacaktır. Bütçenizi sarsmayacak şekilde bir taksitlendirme seçerseniz işlemlerinizi daha kolay ve rahat şekilde halledebilirsiniz. Ödeme konusunda, vatandaşlara en fazla imkânı sağlayacak olan şube şüphesiz bu kurum olacaktır. Kişilerin başlangıçta aklında bulunan “PTT kredi veriyor mu?” sorusuna cevap olarak “Evet” i verebiliriz.

Bunun sonucunda, PTT’nin diğer hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün olacaktır. Açacak olduğunuz hesap ile dışarıdan birisi sizin adınıza para yatırdığı takdirde kartınızdan çekmeniz mümkün olacaktır. Başka bir alternatif ise banka müşterisi olmadığınız halde, dışarıdan adınıza para yatabilir. Bu da demek oluyor ki gişeye giderek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız sayesinde adınıza yatırılan para alabilirsiniz. Bu şekilde havale işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Bireylerin yapacak olduğu bu işlemler sonucunda, banka bir ücret de talep etmemektedir. Devletin kendi bankası olduğundan ötürü, vatandaşlara sağlanan bu gibi kolaylıkların sayısı oldukça fazladır.

Bir önceki yazımız olan Senetle Araba Alma Yolları başlıklı makalemizde peşinatsız senetle araç satanlar, sahibinden senetle araba ve senetle araba almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın