PTT Şubeleri Kaçta Açılıyor? 2017 Açılış Saati

yorumsuz
3.554 views

PTT diye bildiğimiz ve adı Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olan kurum, Türkiye’nin posta örgütüdür. 2013 yılında Mecliste kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. İlk olarak Osmanlı Devleti döneminde 1840 yılında kurulmuştur. İlk postahane ise İstanbul’ da Postahane-i Amire adı altında kurulmuştur. 1871 yılında posta ile telgraf hizmetleri birleştirilerek Posta ve Telgraf Nezaretine dönüştürülmüştür. PTT, ayrıca 2012 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü ile yaptığı ortaklıkta Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)’yi hayata geçirmiştir.

Aslında 23 Ocak 2000 tarihine kadar adı ”T.C Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü” dür. Fakat 23 Ocak 2000 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 4502 sayılı kanunun 24. maddesi ile ismi ”T.C Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü” olarak değiştirilmiştir. Türkiye’ de aktif halde 5051 şubesi bulunmaktadır ve fatura yatırma, EFT, Havale, posta ve fax gibi işleri yerine getirmektedir. PTT ayrıca ”PTT Kargo” adı altında son yıllarda kargo işlerini de yapmaktadır. Peki, PTT Şubeleri kaçta açılıyor, 2017 açılış saati kaçtır?

Açılış Saati Kaçtadır?

PTT’nin çalışma saatleri şubeden şubeye değişiklik göstermektedir. Şubede işler çok yoğunsa biraz daha geç kapatabilmektedir. Fakat açılış saati tüm şubelerde aynıdır. Saat 8.30-12.30 (Öğle Arası) / 13.30-16.30 saatleri arasında çalışmaktadır. Posta işleme merkezi, Kargo işleme merkezi ve Dağıtım merkezleri pazar günleri haftanın her günü her saat açıktır. Bunun sebebi ise kargo ve posta işlemlerinin hızlı şekilde gerçekleştirilmesidir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2017 Güncel başlıklı makalemizde Garanti Bankası açılış saati kaçta açılıyor, Garanti Bankası çalışma saatleri ve Garanti Bankası eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın