QNB Finansbank Kredi Kartı İptali

yorumsuz
445 views

QNB Finansbank Kredi Kartı İptaliQNB Finansbank kredi kartı bilinçli kullanıldığında avantajlı olurken, sorumsuzca kullanılması durumunda ise sunduğu avantajları dezavantaja çevirebilir. Bazen de kredi kartının kaybedilmesi veya çalınmasıyla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu gibi durumlarda QNB Finansbank kredi kartı iptaline ihtiyaç doğmaktadır. Peki,QNB Finansbank kredi kartı iptali nasıl yapılır?

QNB Finansbank Kredi Kartı Kaybolması ve Çalınması Durumunda Kart İptali

Kredi kartının çalınması ya da kaybolması sırasında iki yol izlenebilir. İlk olarak QNB Finansbank çağrı merkezi numarası olan 0850 222 0 900 telefondan arayarak kart iptali istenebilir. Kredi kartı iptali yapmak isteyen müşteriler için QNB Finansbank çağrı merkezinde öncelik tanınmaktadır. Çağrı merkezi arandığında ilk olarak çalıntı kart veya kayıp kredi kart ile ilgili bir işlem olup olmadığı sorulmaktadır.

Müşterileri zaman kaybettirmeden müşteri temsilcisine ulaştırarak kart iptali yapılır. Çalıntı ya da kaybolma durumunda ikinci yol ise QNB Finansbank internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulamasıyla kart iptali yapılabilir. Dijital banka sistemine giriş yapıldıktan sonra “kredi kartı” menüsünden “kredi kartı iptali” seçilerek iptal isteği belirtilir. Bu durumda kredi kartı iptali ile mevcut kredi kartı geçici süreliğine iptal edilmiş olur. Sonrasında yeni kredi kartı güncel adrese postalanır.

QNB Finansbank İsteğe Bağlı Kredi Kartı Kapatma İşlemi

QNB Finansbank kredi kartı, bir daha kullanmamak üzere kapatılmak istendiğinde ise o hesaba ait borçların ödenmesinden sonra bu talep bankaya bildirilebilir. QNB Finansbank Kredi kartının tüm borcu kapatıldıktan sonra Müşteri hizmetleri numarası yani 0850 222 0 900 numaralı telefon aranarak kredi kartı kapatma talebinde bulunulabilir. Kredi kartı iptal için en hızlı yöntem ise en yakın QNB Finansbank şubesinden kredi kartı kapatmak dilekçesi vermektir.

Bunların dışında QNB Finansbank telefon bankacılığı ile de kart iptali edilebilir. Telefon bankacılığı kullanılması durumunda ise ileride doğabilecek herhangi bir ihtiyaç durumunda, yapılan görüşmenin tarih ve saatinin bir yere yazılarak not edilmesi önerilir. Son olarak kredi kartı iptali için çıkarılmış olan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğe göre 7 gün içinde yapılan başvuru yerine getirilerek kredi kartı kapatma işlemi gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank Dilekçe Örneği başlıklı makalemizde QNB Finansbank Dilekçe Örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın