Taksitle Cep Telefonu Alınabilir Mi?

yorumsuz
215 views

Teknolojinin hızla ilerlemesi ve özellikle İnternet, mobil teknolojinin ülkemizde diğer ülkelere göre daha hızlı ilerlemesi bu alanda da birçok yatırımı beraberinde getirmektedir. Özellikle Ülkemizde en son çıkan cep telefonunu alma kullanma hevesi olduğundan cep telefonu değiştirme oranı bir hayli yüksek olmuştur.

Son yıllarda oluşan kredi kartı borçlarının çoğunluğunun cep telefonu değiştirme merakı yüzünden olduğu tespit edilince bunun önüne geçebilmek için devlet bir takım önlemler almıştır. Bunların başında kredi kartları ile telefon alımlarında uygulanan taksit sayısını tek çekim ile sınırlandırması olmuştur. Bu durum karşısında başlarda sıkıntı çekilse de cep telefonunu taksitle almak isteyen kullanıcılar için yapılabilecek bir kaç yöntem bulunmaktadır. Kısaca bunlara değinelim.

Taksitle Cep Telefonu Almak 

Taksit ile telefon alabilmek için önünüzde üç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki kredi kartınızdan 9 ay taksitli nakit avans kullanmanızdır. Bu durumda alacağınız telefon size 50-100 TL daha pahalıya gelecektir.

Bir diğer yöntem ise cep telefonu aldığınız mağazada cep telefonunu değilde başka bir şeyi taksit yapıyor gibi göstermek. Bunu bazı telefon satıcılara yaparken mağazalarda yapılmamaktadır. Sonuncu ve en pahalı yöntem ise kredi kartsız kefilsiz senet ile alışveriş yapmanızı sağlayan mağazalar dır. Buradan alacağınız cep telefonu piyasaya koşullarına göre biraz daha pahalıya gelecektir size ama nihayetinde taksitli cep telefonu almış olacaksınız. 3 seçenek arasından en uygunu nakit çekim limitiniz yeterli ise kredi kartından nakit avans çekmenizdir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim başlıklı makalemizde Kredi kartı borcu yapılandırma, kredi kartı borcu yapılandırma akbank ve kredi kartı borcu yapılandırma denizbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016