Tarım Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
603 views

Tarım ülkesi olan ülkemizde birçok banka tarım kredisi vermektedir. Genelde isim olarak çiftçi kredisi olarak geçmektedir. Tarım kredisi veren bankalar diye araştırdığınızda da karşınıza çiftçi kredisi olarak çıkar genelde. Çiftçi kredisi de kendi arasında da alt gruplara ayrılarak, bankalar tarafından ona göre kullandırılmaktadır. Sulama kredisi, sera kredisi, arazi alım kredisi, tarım makineleri kredisi, organik tarım kredisi, işletme giderlerine yönelik krediler diye adlandırabiliriz.

Mesela Şekerbank, çiftçi kredisini 4 kategoriye ayırarak size öyle sunmaktadır. Bunlar; tarla büyütme kredisi, tarım ekipmanları kredisi, tarımsal eko kredi ve kırsal kalkındırmaya destek kredisi olarak isimlendirilmektedir. Hangisine ihtiyaç varsa ona göre faiz oranları ve vade seçenekleri ile sunulmaktadır. Uzun yıllardır, çiftçiye kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Bunların dışında da, yapı Kredi bankası, Denizbank, Finansbank, TEB, Garanti Bankası da çiftçi kredisi veren bankaların içindedir. Bu bankalarda da Şekerbank gibi alt kategorilerde ihtiyacınız olan şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Tarım Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarım kredisi olduğu için, çiftçiler bu kredileri geri öderken aylık bazda olursa zor olacağından geri ödeme planlarını bankalar çiftçilerin isteğine göre, aylık, üç aylık, altı aylık ya da 12 aylık vadelere bölmektedir. Bu seçenek karşısında çiftçi ödemesini hasat zamanına göre ayarlayarak ödeme planı yapınca zorlanmadan geri ödemesini yapabilme imkânına sahip olmakta.

Yeni yatırım yapmak isteyenler, işini büyütmek için ekipmana ihtiyacı olanlar, işletmesini büyütmek isteyenler, kenarda birikimi olmadığı için bunları yapamayanlar, tarım kredisi veren bankalar ile görüşerek, kendisine en uygun ödeme planı ve faiz oranlarıyla, tarım kredisi kullanarak bunları rahatlıkla yapabilirler. Ülkemiz zaten tarım ülkesi olduğu için, bu tarımı da çiftçinin en iyi şartlarda rahat bir şekilde yapabilmesi için, birçok banka bunu destekleyerek, çiftçiye en cazip şartlarda kredi alternatifleri sunmaktadır. Tarım kredisi veren hangi bankaya giderseniz gidin, banka yetkilileri de size bu konuda gereken tüm bilgileri vererek, kredi kullanırken de her türlü yardımı sağlayacaktır. İlk önce araştırmanızı yaparak hangi bankadan kredi çekeceğinize karar vermeniz gerekir. En önemlisi de hangi tür tarım kredisi çekeceğinize.

Bir önceki yazımız olan Maaşın Kaç Katı Kredi Çekilebilir? başlıklı makalemizde gelirin kaç katı kredi verirler, maaşıma göre ne kadar kredi alabilirim ve Maaşın Kaç Katı Kredi Çekilebilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın