Tefeciden Borç Para Alınır Mı?

yorumsuz
641 views

Tefeciden Borç Para Alınır Mı? İnsanlar son yıllar da oldukça zor ekonomik problemler yaşamakta. Bir çoğu bu ekonomik buhranı atlatmak için kredi kullanmak da ya da bir yakınından borç para almakta. Bazen kredi çekemeyenler ya da borç alacak tanıdıkları olmayanların yaptığı çok büyük bir hata tefeciden borç para almaktır. Hiç yapılması gereken bir davranıştır tefeciden borç para almak. Tefeciden para aldığınız zaman bu parayı kat be kat fazlası ile ödersiniz. Bu parayı alırken de kat kat fazlası ile geri ödemek için senet imzalarsınız.

Tefeciden borç para almak demek akıllı bir insanın hiç yapmaması gereken bir davranıştır. Bu parayı geri ödeyemez iseniz eliniz de ne kadar mülkünüz var ise kaybedeceğiniz gibi eliniz de bir şey yok ise de tefeci sizden bu parayı tahsil edene kadar sizi rahat bırakmayacaktır. Hiç olmasını istemediğiniz kötü sonuçlar doğacaktır. Ödediğiniz takdirde de çok daha fazlası ile bir borcu geri ödemiş olacaksınız. Hayatınız da yapacağınız en büyük hatalardan biri tefeciden bor para almak olur. Kesinlik ile almayınız. Tefeciden borç para alınmaz. Borcunuz var ise bankalar ile görüşerek bankalardan kredi çekmeye çalışın ya da tanıdıklarınızdan borç para alarak çözmeye çalışın. Tefeciden alınacak borç tutarının geri ödeme faizi çok yüksek olur. Bu faiz de sizi daha büyük bir ekonomik sıkıntıya sokar.

Bir önceki yazımız olan Borçların Hepsini Tek Bankada Toplama başlıklı makalemizde Borçların Hepsini Tek Bankada Olsun, Borçların Hepsini Tek Bankada Toplama ve Borçların Hepsini Tek Bankada Toplamak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın