Tefeciden Borç Para Almak Tehlikeli mi?

yorumsuz
1.559 views
Tüketiciler  aldıkları kredileri zamanında geri ödemedikleri için kara listeye düşünce tefeciden borç para almak için düşünmeye başlar. Çünkü bankalarla işlerini doğru yürütemediği için, borcunu kapatma ince doğal olarak para ihtiyacını gidermek için farklı yerlere müracaatta bulunur. Ancak hiç kimse hiç bir finans kurumu ona istediği krediyi vermez. Sebebi de kredi notu düşük olduğu için kara listeye düşmüştür. Böyle olunca da işlerini yürütmek için mecburen yasa dışı yollardan illegal işler yapan kişilerden borç alma eğilimine girer. Hiçbir insanın asla müracaat etmemesi, sormaması bu yola girmemesi gerektiğini peşinen söylüyoruz. Ancak çaresiz kalınca tefeciden borç para alırsam ne olur diye kafasında geçirmeye başlar.
Tefeciler doğrudan tefeci diye anılmazlar. Bu işi yapan insanlar yine legal görünümlü ancak tehlikeli işler yapan kişilerdir. Kimisi kuyumculuk yaparak size senet karşılığında borç para verir. Kimi de Faktoring adı altında kurum işletmesi gibi görünerek, aynı şekilde borç vererek senet imzalatıp kesinlikle tefecilik yapan kişilerden  senet imzalayarak asla ve asla borç almayınız. Çünkü bazen öyle bir batarsınız ki sizi hiç kimse çıkaramaz. Neticede size borç verecek olan bu insanlar herhangi bir malınızın karşılığında senet imzalattılar. Dükkanınızı, evinizi, tarlanız, arabanız, arsanız herhangi bir şeyinizi teminat göstererek senet imzalatırlar. Ödemediğiniz zamanda yüksek faizlerle borçlarınızı sizden tahsil ederler ve malınızı elinizden alırlar. Tefecilerden para almak asla ve asla mantıklı değildir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Skorunu Nasıl Yükseltebilirim? başlıklı makalemizde Kredi notu artırma, kredi skoru ve Kredi Skorunu Nasıl Yükseltebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın