Ticket Nerede Bozdurabilirim?

yorumsuz
5.921 views

Ticket Nerede Bozdurabilirim?Ticket firmaların çalışanların ödemlerinde en çok kullandığı şeylerdendir. Kredi kartı gibi olan ticket içine yüklenen bakiye ile birçok yerde yemek yiyebilir ya da geçerli olan marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ticket kartının geçtiği market ve restoranlar her geçen gün artmaktadır. Yemek çıkarmak ya da yemek parası vermek yerine işverenlerde ticket uygulamasını tercih etmekteler. Bazı kullanıcılar ticketten harcamak yerine bunu paraya çevirmek, kırdırmak isteğinde oluyorlar. Genelde bunu yapmak isteyen kişiler ya öğlen yemeklerde evde yemek yemekte ya da yemek yediği yerde bu kartlar geçmemektedir. Bunun yerine ya eve alışveriş yapmalı ya da bunu nakite dönüştürmelidirler.

Ticket Nerde Paraya Çevrilir?

Ticket özellikle metropol şehirlerde çok fazla rastlanan bir şeydir. Birçok restoran ve market ticket ile alışverişe imkan veriyor. Çalışanlardan bir kısmı ticket ile yemek yiyip alışveriş yaparken bir kısım kullanıcı da ticketlarını harcamayarak biriktiriyor, aydan aya büyük şehirlerde çok rastlanan bir uygulama ile anlaşmalı yerlere kırdırarak ticketlarını nakite çevriliyor. Ticket paraya çeviren yerler İzmir gibi büyük şehirlerde çok daha fazla. Kıran işletmeler ortalama %20, %30 oranında bir komisyon almaktalar. Bu şekilde ya da alışveriş yapan bir kişiden nakit parasını siz alarak onun evine alması gerekenleri sizin kartınız ile temin edebilirsiniz. Kullanıcılar ticket ile anlaşmalı işletmelerden bu konuda yardım isteyebilirler. Yine de ticketi paraya çevirmek yerine harcamalarda kullanmak çok daha karlı bir yöntemdir.

Bir önceki yazımız olan Telefon Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? başlıklı makalemizde Kredi ile telefon almak, Telefon Almak İçin Kredi Notu ve Telefon Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın