TOKİ Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
5.907 views

TOKİ (toplu konut idaresi) her sene birçok vatandaşı ev sahibi yapmaktadır. TOKİ ile ev alan kişiler banka kredisi desteği alarak daha rahat ödeme yapma imkânı bulmaktadır. TOKİ evlerinin fiyatları diğer evlere oranla daha  uygun ve birçok TOKİ evi Kredi’ye uygun olabilmektedir. TOKİ evlerinin birçok kampanya ile satışı gerçekleşmektedir. TOKİ ile ev sahibi olabilmeniz için kredi çekmenize gerek duyulmamaktadır. Çünkü TOKİ evlerine kredi ödemesi yapar gibi aylık ödeme gerçekleştirerek de sahip olabilirsiniz. TOKİ ile ev sahibi olabilmeniz için sizlerden peşin olarak bir miktar ücret talebi yapılabilir. Peşinat olarak hiçbir birikiminiz yoksa bankalar aracılığı ile ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ödeme planı tamamen sizin kendi talebiniz doğrultusunda düzenlenir.

Günümüzde bulunan birçok bankadan ihtiyaç kredisi kullanarak peşinat ücretini ödeyebilirsiniz. Her Banka’nın kredi için belirlenen faiz oranları farklılık göstermektedir. TOKİ bazı bankalar ile kampanya kapsamında anlaşmalar sağlayarak düşük faiz oranı ile konut sahibi olmak isteyen kişilere düşük faizli kredi imkânı tanımaktadır. Bankadan çekilen ihtiyaç kredilerinin vadeleri tamamen sizin aylık ödeyeceğiniz miktara bağlı olarak yapılır. TOKİ ile anlaşma sağlayan bankalar kredi kullanımı için dosya masrafı gibi ek ücretler talep etmemektedir. Birkaç sene öncesine kadar TOKİ belirlenen bankalar ile %80 ve %90 arası faiz oranları ile anlaşma sağlayarak konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmuştur. TOKİ kredisi veren bankaların başında vakıf bank ve ziraat bankası gelmektedir. Kredi tutarı 100.000 ile 250.000 TL arasında değişebilmektedir. Bu bankalar 120 aylık bir vade ile belirlenen kredi miktarını vermektedir. Faiz oranları 1.20 ile 1.40 arası değişebilmektedir. Güncel faiz oranları için  ise tabi ki banka personeli ile veya bankanın güncel sitesi ile haberdar olabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunurken yanınızda gelir belgesi ve teminat bulundurmalısınız. TOKİ kredisi almak isteyen vatandaşların kredi notunun yüksek olması gerekebilir. Çünkü hemen hemen her banka kredi kullanan müşterisinin daha önce çektiği Kredi’ye veya diğer bankalardan kullandığı kartların ödemesine bakmaktadır. Genel olarak belirlenen bankalar TOKİ kredisi vererek vatandaşların konut sahibi olmasına olanak sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde akbank konut kredisi faiz oranları, en uygun konut kredisi ve ev kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın