Vadeli Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

yorumsuz
551 views

Vadeli Döviz Hesabı Nasıl Açılır?
Vadeli döviz hesabı nedir? Vadeli döviz hesabı nasıl açılır? Hep birlikte göz atalım. Öncelikle size vadeli döviz hesabı hakkında bilgi vereyim.Vadeli döviz hesabı açabilmek için öncelikle çalıştığınız bankaya giderek kendinize bir döviz hesabı açın. Açtığınız döviz hesabına vadeli hesap açabilmek için para yatırmanız gerekmektedir. Döviz alımı yaptıktan sonra müşteri temsilciniz ile görüşerek vadeli hesabınızı açabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi internet bankacılığı ve telefon bankacılığı kanalı ile de açabilirsiniz.

Bu şekilde açacak olduğunuz hesaplara daha yüksek faiz oranı verilecektir. Vadeli döviz hesaplarına vadeli tl hesaplarına oranla daha az miktarda faiz verileceğini unutmayın. Ayrıca dolar düştüğü zaman paranızı TL’ye çevireceğiniz zaman sizin paranızda güncel kur üzerinden hesaplanacaktır. O yüzden vadeli hesap açarken iyi düşünün riski seviyorsanız açabilirsiniz kur farkını en azından vade getirisinden karşılayabilirsiniz. Dolar yükseldiğinde ise yüksek kur üzerinden paranızı TL hesabına çevirebilirsiniz.

Vadeli dolar hesabı Faiz Oranları
Vadeli döviz hesabı açmaya karar verdiniz ama dolar üzerinden mi yoksa euro üzerinden mi açsam diye çelişkiye düştüyseniz iyi bir uzman yardımı alabilirsiniz. Uzun zamanda hangisi daha çok kazanç sağlar bunu düşünmelisiniz. Daha sonra kendinize bir hedef koymalısınız. Ne kadar vade bekleteceğinizi belirledikten sonra vadeli hesap oranlarına göz atmalısınız. Hangi banka daha yüksek faiz oranı veriyorsa o bankaları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi İçin Kimler Kefil Olabilir? başlıklı makalemizde kefille kredi çekilir mi, Kredi İçin Kimler Kefil Olabilir? ve memurlar kefil olur mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın