Vakıfbank Swift Kodu Nasıl Öğrenilir?

yorumsuz
469 views

Kamu bankaları arasında yer alan ve bankacılık alanında göstermiş olduğu yeniliklerle Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Vakıfbank, bankacılık işlemlerinin yanı sıra yurt dışı para transferlerinde de müşterilerine hizmet vermektedir.

Yurt dışından gönderilecek para transferlerinde  Swift kodu kullanılmaktadır. Swift kodu uluslar arası elektronik fon akışını sağlayan uluslar arası bir koddur. Bu kodla beraber IBAN numarası, göndericinin ve alıcının adı ve soyadı, vatandaşlık numaraları, gönderdiği bankanın Swift numarası, adres bilgileri, telefon bilgileri girilip yurt dışından para transferleri yapılmaktadır. Her bankanın kendine has bir Swift Kodu vardır. Nasıl ki ülke sınırları içerisinde para transferlerinde IBAN numarası kullanmak zorunlu hale gelmiş ise yurt dışı para transferlerinde de Swift numarası kullanılmak zorunludur.

Vakıfbank Swift Kodu Kaç, Nedir, Ne, Nasıl

Vakıfbank Swift kodunu öğrenebilmek için banka şubeleri, telefon bankacılığı,
internet ve mobil bankacılığı kanallarından öğrenilebilir. Vakıfbank’ın Swift kodu TVBATR2A dır. Swift kodları 8 ile 11 rakamları arasında olup tüm dünya devletlerinde standart bir koddur. Yani uluslararası para transferlerinde  Türkiye Vakıfbank  demek para transferlerinde işe yaramayabilir fakat TVBATR2A denildiği zaman paranın gideceği hesabın
Türkiye’den Vakıfbank olduğu anlaşılacaktır. Bu kod ile para transferlerinde herhangi bir  bankanın adını kullanmadan veya sisteme kabul ettirmek için zorlanmadan kolaylıkla para transferi yapılır. Sistem sayesinde Swift kodunu ve IBAN numarasını kullanarak problem yaşamadan yurt dışı para transferleri gerçekleşir.

Bir önceki yazımız olan Finansbank Enpara Şube Kodu Nedir Kaç? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016