Yıllık Aidatı Olmayan Kredi Kartları Hangileri?

yorumsuz
261 views

Kredi kartları bilindiği gibi bankalar tarafından banka müşterilerine verilen özellikli kartlar arasındadır. Kredi kartları sayesinde bireyler istedikleri zaman hiç bir ücret ödemen birçok alışveriş noktasından alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Üstelik kredi kartı sayesinde nakit ihtiyaç durumunda bankaların bankamatiklerini kullanarak da kredi kartı limiti değerinde nakit para çekilebiliyor.

Kredi kartı veren bankaların birçoğu müşterilerine verdikleri kredi kartı hizmeti için yıllık olarak belirli bir tutarda kart aidatı talep ederler. Banka müşterileri ve kredi kartı sahipleri de kendilerine çıkarılan bu ücreti yılın sonunda ödeyerek kartlarını kullanmaya devam eder. Ancak son zamanlarda gündeme gelen kart aidatlarının geri alınması haberlerinden sonra birçok kişi artık kart aidatı olan kartları tercih etmiyor. Bankalar bu konuda daha fazla müşteri kaybetmemek için farklı özelliklere sahip olan ancak kredi kartı aidatı olmayan kredi kartları çıkarmaya başlamıştır.

Bu nedenle milyonlarca kişi kredi kartı alacağı zaman kart aidatı olan kartları değil, hiç bir şekilde yıllık kart ücreti ödenmesine gerek bulunmayan kartları tercih etmektedir. Peki, yıllık aidatı olmayan kredi kartları hangileri? Yıllık kart aidatı almayan bankalardan bir tanesi Garanti Bankası’dır. Bankanın Flexi Kart isimli kredi kartını kullananlar yıllık ücret ödemiyorlar. Axess Free, ING Pegasus Plus, HSBC Consept, Asya Kart ve Word Eko Kart ülkemizde hizmet veren önemli bankaların kart aidatı almadığı kredi kartlarındandır.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde peşinat olmadan ev kredisi, peşinat olmadan konut alabilir miyim ve peşinatsız konut kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016