Yurtdışına Para Gönderme Yolları

yorumsuz
1.278 views

Yurt dışına para gönderme de birçok yöntem mevcuttur. Bunlar arasından en çok kullanılanları sizler için bir araya getirdik. Sizlerde sevdiklerinize ve ailenize para gönderirken veya aldığınız bir ürün için para göndereceğiniz zaman bu yöntemleri tercih edebilirsiniz.

 MoneyGram

Yurt dışına en hızlı para gönderme yollarından biri olan MoneyGram, hesap sahibi olmaya bile gerek kalmadan olabildiğince hızlı ve acil bir şekilde yurt dışına para gönderebileceğimiz ve gelen parayı alabileceğimiz bir para transferi şeklidir. MoneyGram para transferi sayesinde dünya üzerindeki 200’ e yakın ülkede herhangi bir banka hesabına gerek kalmadan sadece kimlik kartı ile para gönderimi gerçekleştirilebilmektedir. Havale işlemi, gönderici ve alıcı arasında MoneyGram ile kurulan online onay ile gerçekleştirilmektedir.

Bu işlem son derece pratik olup 10 dakika civarında sürmektedir. Onay alındında anda ödeme yapılmaktadır. Ayrıca hiç bir ek ücret ödemeden para ile birlikte 10 kelimelik bir not da gönderilebilmektedir. Para gönderme işlemi yapılabilmesi için MoneyGram acentesine gidip ilgili formun doldurulması yeterlidir. İşlem ücreti gönderilecek miktarı göre değişmekte olup para çekme işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmemektedir. MoneyGram ile yapılacak para transferleri Euro üzerinden yapılmakta olup maximum işlem limiti 7.000 Euro ile sınırlıdır.

 Western Union

Hızlı, güvenilir ve uluslararası para transferi metotlarından biri olan western union, dünya üzerindeki 200 den fazla ülkede ve 250 bine yaklaşan acentesi ile yaklaşık 150 yıldır hizmet vermektedir. Western unionla para transferi sadece birkaç dakika zaman almaktadır. Bu sistemde komisyon gönderici tarafından ödenmekte olup para transferi için banka hesabı olması gerekmemektedir.

Para transferi Euro yada Usd cinsinden yapılmakta olup yapmamız gereken tek şey en yakın western unıon acentesine giderek ilgili formu doldurmak, transfere konu olan parayı, komisyon ücretini ve formu görevliye verdikten sonra acente tarafından verilen kodu telefonla alıcıya bildirmektir. Alıcı bu kod vasıtasıyla bulunduğu yerdeki her hangi bir western unıon acentesine giderek en kısa sürede parasını alabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Kıbrıs Bankaları ( KKTC Bankaları ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın