Yurtdışında Kredi Kartı ve Bankamatik Kartı Kullanılabilir mi

yorumsuz
177 views

Yurtdışında Kredi Kartı ve Bankamatik Kartı Kullanılabilir mi? Yakın zamanda yurt dışına çıkmayı planlayan sayın okurlarımıza birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Bu şekilde karşılaşacakları istenmeyen bir durumda hazırlıklı olmaları ve sıkıntı yaşamamaları için hayat kurtaran bazı ipuçları bulunmaktır.

Bu ipuçlarının başında kullanılsın veya kullanılmasın belirli bir oranda nakit paranın yanımızda bulunması geliyor. Dünya üzerinde geçerliliği olan Dolar’ın tercih edilmesi ise son derece doğru bir hareket olabilir. Olağan dışı durumlar ile karşılaşılması anında ve kredi kartlarının kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda nakit para her zaman işe yarayacaktır. Bizim önerimiz ise kısa zaman diliminde acil ihtiyaçlarınızı karışılacak bir miktar Dolar’ın yanımızda bulundurulmasıdır. Yiyecek içecek ve kalınacak yer temininde kullanabileceğimiz miktardaki bir para,  hayat kurtarıcı bir önlem olarak düşünülebilir.

Bunun yanı sıra banka kartları ile birlikte kredi kartlarımızın yanımızda bulundurulması da önemli bir husustur. Sizlere önerimiz ise bütün banka kartlarınızı ve kredi kartlarınızı aynı cüzdan içerisinde muhafaza etmemeniz üzerine olacaktır. İstenmeyen bir durumla karşılaştığınızda,  cüzdanlarınızın kaybolması veya çalınması gibi bir durumla karşılaşırsanız,  kartlarınızın hepsinin kaybolması ve çaresiz bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden yalnız bir şekilde seyahat ediyorsanız bu uyarımızı muhakkak dikkate almanız yaşayabileceğiniz mağduriyetlerin önlenmesi bakımından çok önemlidir.

Kredi kartlarının ve banka kartlarının Visa ve Mastercard olmaları,  dünya üzerinde her noktada alışveriş ve nakit çekimi anlamlarını taşır. Bunun yanında ülkemizde geçerli bankacılık kanunları uyarınca yurtdışında kullanmak istediğiniz kartların bu kullanımlar için açık hale getirilmesi talep edilmelidir. Kullanıcıların güvenliği için düşünülmüş olan bu uygulama yurt dışı seyahatleri öncesi muhakkak gözden geçirilmeli ve alışverişe kapalı kartların açık hale getirilmesi,  kartın alındığı banka aracılığı ile sağlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan En Avantajlı Uçuş Kartı Hangisi? başlıklı makalemizde En Avantajlı Uçuş Kartı Hangisi?, en çok puan veren uçuş kartı ve Uçuş Kartları Rekabeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın