Yurtdışında Yaşayan Türkler Kredi Çekebilir Mi?

yorumsuz
331 views

Ülkemizde çeşitli nedenler ile yurtdışına gitmek zorunda kalan ve hayatına orada devam eden milyonlarca kişi bulunmaktadır. Özellikle Avrupa’da ki ülkelerde iş imkanı daha çok olduğundan ülkemizden diğer ülkelere iş için  giden insanların sayısı fazladır. Bu kişilerin akrabaları hatta ailelerinin de hala Türkiye’de olması nedeni ile sık sık Türkiye’yi ziyaret ederler. Peki ihtiyaçlar durumunda bu kişiler nasıl kredi alabilir o konuya değinmek istiyorum. Yurt dışında yaşayan birçok Türk vatandaşı da bu konuyu eminim merak ediyordur. Yurtdışında Yaşayan Türkler Kredi Çekebilir mi?  Bu durum gerekli koşulların sağlaması sonucunda mümkün olmaktadır. Peki nedir bu şartlar göz atalım;

En başta istenilen şeylerin başında teminat gelmektedir. Yani yurtdışında yaşayan bir kişi Türkiye’de ki bir bankadan kredi çekebilmek için Türkiye’de onun üzerine kayıtlı bir ev araç gayrimenkulün olması gerekmektedir. Bankalar kendini garanti altına almak için sizden bunu isteyeceklerdir. Çünkü kredinin ödenmemesi durumunda sizlere ulaşması zor olacaktır. Eğer sizin de Türkiye’de üzerinize kayıtlı bir eviniz varsa rahatlıkla bankadan kredi alabilirsiniz. Bir diğer bankalar tarafından sizden istenilende kefil şartıdır. Alacağınız kredi niteliğine bağlı olarak sizden bir ya da 2 kefil istenilebilir. Siz borcunuzu ödemediğiniz ya da geciktirdiğinizde bu kefillere ihtarname gönderilecektir. Kefil demek o krediye kefil olmak onu adeta kendisi çekmiş gibi bankaya ödeneceğinin sözünü vermek demektir. Bu yüzden her zaman kefil olacağınız kişiyi iyi seçin, borç bir anda size kalabilir.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın