Zaman Aşımına Uğrayan Hesap Sorgulama

yorumsuz
433 views

Uzun zamandır kullanmadığınız ama herhangi bir bankada hesabınız var ise mutlaka kontrollerini sağlamalısınız. Kullanılmamış ama askıya almış hesaplar, kapatılması gerekirken açık kalmış hesaplar, uzun zaman sonunda hiç kullanılmayan hesapların aktifliğini ve kullanılabilecek durumda olup olmadığını görmek için bireysel bankacılık üzerinden müşteri numaranız ve müşteri şifresi ile öğrenebilirsiniz. Eğer bireysel bankacılığa üye değilseniz hangi bankadan hangi hesabı açtırdıysanız TC kimlik işlemlerinizle sorgulatabilirsiniz. Kullanabileceğiniz hesapların hangileri olduğunu öğrenebilir, kullanım sürelerini uzatabilirsiniz.

Kapanan Hesap Sorgulama Nedir?

Hesap kartınız ya da kullanılmayan kredi kartlarının içeriklerini sorgulatmak ve uzun zamandır kullanılmayan hesapların aktifliğini kontrol etmek amaçlı yapılan bir işlemdir. Hesap içerisinde kalmış para var ise bunları sorgulatmak hala kullanılabilirliğini araştırmaktır. Bankalar kapatılması gereken hesapları zamanında kapatmadıysa bireysel olarak bankaya gidip hesabın kapatılması için talimat verebilirsiniz.Tam akside olabilir kapatılmaya yakın süresi kalan hesapların kullanım süreleri uzatılabilir ya da yeni hesap numara başvurusu TC kimlik işlemleri ile rahatlıkla çözüme kavuşabilir.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesap Sorgulama işlemlerini mobil bankacılık ile telefonlarınızdan mesaj yolu ile öğrenebilirsiniz. Otomatik bilgilendirme mesajları ile hala açık olan hesaplarınız, sizin üzerinize açılmış hesaplar, kapanan hesapların kontrolünü sağlayabilir istediğiniz otomatik talimatı vererek tek tıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Kapanma tarihine 2 3 yıl kalan hesaplarda herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Kullanılmasa da hesap kapatma işlemleri yapılana kadar kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Swift Kodu Sorgulama Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Swift Kodu nedir, Akbank Swift Kodu Öğrenme ve Akbank Swift Kodu Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın