Ziraat Bankası Açılış Saatleri Kaçta Açılıyor

yorumsuz
28.599 views

Ziraat Bankası türkiyenin en köklü bankalarından biridir. Şu an Türkiyede en çok bilinen ve en çok kullanılan bankadır. Bunun nedeni aynı zamanda bir devlet bankası olmasıdır. Türkiyede 1500 civarı şube sayısı ile en çok şubesi bulunan bankadır. Bu şubelerden eft-havale gibi birçok işlem yapılmakta. En çok tercih edilen bankalardan biri olmasının bir başka sebebi de bu zaten. Türkiyenin en küçük ilçe ve kasabalarında dahi mutlaka en az 1 adet ziraat bankası şubesi vardır.

Ziraat Bankası Açılış Kapanış saatleri şu şekildedir:

Sabah 09:00 Da açılmaktadır. Öğle Tatiline 12:30 da giren Ziraat Bankası 13:30 da tekrar mesaiye başlamaktadır. Akşam saat 17:30 da mesai bitmektedir.

Mesai Saatleri: 9:00 – 12:30 / 13:30 – 17:30 arasıdır.

Bizler de ziraat bankasının köklü bir banka olması nedeniyle tercih ediyoruz.

Bankalar hayatımızda oldukça önemli bir hal almaya başladı. Neredeyse birçok işimizi halletmemizde yardımcı olan, online alışveriş yapmamızı sağlayan, ülkenin diğer ucunda bulunan kişiye para göndermemize yarayan oldukça kullanışlı bir sistem haline gelmiştir. Peki, oldukça kullanışlı olan bu sistemin çalışma saatleri nedir. Son zamanlarda çok sık sorulan sorulardan bir tanesi de Ziraat Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor?Olmuştur. Saat sabah 9 da çılan banka öğlen 12:30’a kadar hizmet vermektedir.

Öğlen arası saati 1 saat olan banka yemek yedikten sonra 13:30’da tekrar işbaşı yapmaktadır. Sonra akşam 17:30’a kadar çalışan banka 17:30’da kapanmaktadır. Günde yaklaşık olarak 8 saat hizmet vermektedir. Banka akşam 5 buçuktan sonra hiç müşteri almaz fakat içeride çalışanlar akşam saatlerine kadar hesapların kontrollerini yapmaktadır. Haftada 2, 3 gün bu şekilde kontrol yapan banka çalışanları ortalama olarak saat 7 gibi çıkmaktadır.

Ziraat bankası Türkiye’de en çok şubeye sahip olan bankadır. Çok fazla hesabı olan insan vardır ve her gün toplamda ortalama olarak 3 milyon kişi bu şubelere gelmektedir. Bu nedenle bu bankanın çalışma saatleri içerisinde çok fazla müşteriye bakması onların işlerini halletmesi gerekir. Hal böyle olunca çok fazla personeli vardı. Türkiye’de en çok çalışanı olan banka Ziraat Bankasıdır. Çok fazla ATM’ye sahip olması şubeden halledilecek işin daha kolay bir biçimde ATM’den yapılmasına olanak vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?, Ziraat Bankası Kredi Hesaplaması ve Ziraat Bankasının İhtiyaç Kredisine Başvuru Yaparken Gereken Evraklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın