Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama

yorumsuz
1.661 views

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Her gün sizlere sınırsız hizmet vermeye çalışan Ziraat Bankası bu kez sizlere Ziraat Bankası avuç içi para çekme tanımlama hizmetini sunuyor. Artık bankamatik veya kredi kartını evde unutanlar yada kartı yanında olmayanlar, kartı yanında taşımak istemeyenler, kartı kaybedeceğim, çaldıracağımdertti sıkıntısı olmadan bankamatiklerden tüm işlemleri Ziraat Bankası avuç içi para çekme tanımlama sayesinde yapabilecekler. Yani bu demek oluyor ki ATM’ler müşterisini elinin iziyle tanıyacak.

ATM’lere konulan bu cihaz bölmesine elini okutan müşteri bankamatiğin müşterisini tanımakla birlikte tüm banka işlemlerini yapabilecek. Bu cihazı kullanabilmek için, Ziraat Bankası’nın hazırlamış olduğu merkezlerde müşteri elinin izini sisteme kaydettirmesi lazım. Cihaz vücut ısısına duyarlı olduğu için müşteri elini o cihazın üstüne okutturacak ve ATM müşteriyi okuyup tanıdığı zaman kartları okuduğu ve işlem yaptığı gibi kartların yapmış olduğu işlemlerin aynısı yapacaktır. Bu işlemler, yatırım, EFT, havale, para çekme, fatura ödeme ve buna benzer birçok bankacılık işlemlerini kartsız yapabilecek ve işlemlerini bitiren müşteriler, çıkış işlemlerini ise bankamatiklerin ekranda belirttiği yazı ve uyarıları izleyerek işlemlerini bitirebilecekler.

Bu cihazın güvenlilik açısı ise cihaz üstünde çok uzun bir süre çalışıldığı belirtilerek, güvenlilik yönünden tam güvenilir olduğunuZiraat Bankası yetkilileri açıkladı. Her bir insanın avuç içlerindeki çizgi ve işaretler her biri farklı farklı olduğunu söyledi. Müşteriler bu cihazı kullanabilmeleri için, önce bankada avuç içi tanıma sistemini kullanmak istediklerini belirtecekler burada yapılan avuç içi kaydettirme işlemlerini tamamlayacaklar. Avuç içini kaydettiren müşteriler, daha sonra ATM’lere konan bu cihazın avuç içi bölmesine avucunu yerleştirecekler ve sistem otomatik olarak müşteriyi tanıyacak, yanında kart taşımadan kartlara gerek kalmadan bütün bankacılık işlemlerini bankamatiklerden yapabileceklerdir

Bir önceki yazımız olan ATM Para Kabul Etmiyor, ATM’ye Para Sıkıştı başlıklı makalemizde atm para gönderemiyorum, ATM Para Kabul Etmiyor ve atm parayı yuttu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın