Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Açma

yorumsuz
439 views

Ziraat müşterileri, başvuru yapıp bir şifre aldıktan sonra internet bankacılığı sistemini rahatça kullanabiliyor. İnternet bankacılığı sistemi, müşterilerin şubelere olan ihtiyaçlarını büyük oranda azaltacaktır. Zira internet şubesine giriş yapan kişiler, para çekme haricindeki tüm işlemleri online olarak yapabiliyor. İnternet bankacılığı sistemine girişlerde sizlerden kullanıcı adı ile şifre istenir. Kullanıcı adı bölümüne kimlik numarasının ya da banka hesap numarasının yazılması gerekiyor. Şifre kısmına ise, bankanıza başvurarak aldığınız internet şifresini girmeniz istenir. Ardından tüm bankacılık işlemlerini mobil olarak yapabileceksiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankasından internet şifresi almak için kullanılabilecek en kısa yol internet başvurularıdır. Ziraat Bankası resmi web sitesine girdiğiniz zaman menüde internet bankacılığı kısmını göreceksiniz. Bu bölüme girdiğiniz zaman karşınıza Anında Şifre butonu çıkıyor. Bu alana girdiğiniz zaman sizlerden bazı bilgilerinizi girmeniz istenir. Sonrasında ilk giriş işlemleri için sizlere bir internet şifresi verilir. Bu şifreyle sisteme ilk giriş yaptıktan sonra, kendinize yeni bir şifre belirlemeniz istenir. 4 haneli internet şifrenizi tekrardan kendiniz belirledikten sonra sisteme istediğiniz an giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Şubesi

İnternet şifresini alan müşteriler, cep telefonlarından Ziraat Mobil uygulamasını indirerek işlemlerini cepten de yapabiliyor. Android ve iOS cihazların marketleri üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ardından kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme girebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra cep telefonunuza güvenlik açısından bir kod gönderilir. Bu kodu ilgili alana girdiğiniz zaman mobil şubeye giriş yapmış olursunuz.

Ziraat İnternet Şubesi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Ziraat Bankasının internet şubesini aktif olarak kullanan müşterilerin, banka şubelerine çok fazla ihtiyacı olmuyor. Zira para çekme işlemi haricinde tüm bankacılık işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. Para transferi, ödeme işlemi, kredi kartı başvurusu, ödeme talimatı verme başta olmak üzere diğer tüm bankacılık işlemlerini bu sistemden yapabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı üzerinde tüm yatırım araçlarını bulabilirsiniz. Hesabınızdaki paralarla tüm yatırım araçlarına dilediğiniz gibi internet üzerinden yatırım yapabilirsiniz. Kredi başvuru süreçlerinin kısaltmak isteyen müşteriler ise internet bankacılığı üzerinden ön başvuru yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulama başlıklı makalemizde ziraat kart başvuru sonucum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın