Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali

yorumsuz
777 views

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali. Ziraat Bankası üzerinden bir kredi kartı sahibi olan müşteriler, gerekli gördüğü takdirde kart iptalini kolayca yapabiliyor. Kartınızın gereksiz kullanımda olduğunu düşünüyorsanız ya da kartınızı çaldırdıysanız, şubeye ya da müşteri temsilcilerine ulaşarak kart iptali yapabilirsiniz. Özellikle kartın kaybolduğu ya da çalındığı durumlarda vakit geçirmeden Ziraat müşteri temsilcilerine ulaşmak gerekiyor. Kart iptali talebini ilettiğiniz zaman sizlere öncelikle güvenlik soruları sorulur.

Sonrasında müşteri temsilciniz anında karta bloke koyacaktır. Aynı işlemi şubelerden yaparken de nüfus cüzdanınızı vermeniz yeterlidir. Çalıntı durumları haricinde banka şubelerindeki gişe görevlileri kart iptali yapmamak konusunda ısrarcı olabilir. Zira gişe görevlilerine özellikle bu konuta talimat verilir ve müşteriler kart kullanımına teşvik edilir. Ancak talebinizi geri çekmediğiniz sürece şubede kart iptaliniz yapılmak zorundadır.

Borcu Olan Kredi Kartı İptal Edilebilir mi?

Müşteri temsilcinizden ya da şubelerden kart iptali talebinizi ilettiğiniz zaman öncelikle hesap ekstresi kontrol edilir. Kartınızın aktif olarak devam eden bir borcu bulunuyorsa, öncelikle bu borcu kapatmanız istenir. Borçlar sıfıra indirilmediği sürece kredi kartınızı iptal ettirmeniz mümkün değildir. Bunun yanı sıra kredi kartınıza bağlı olan ek hesaplar varsa, bu hesapların kapatılması yönünde ayrı bir iptal talebi vermeniz gerekiyor.

Otomatik Ödeme Talimatı Olan Kredi Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Kullandığınız kredi kartı üzerinden bir otomatik ödeme talimatı verdiyseniz, iptal işlemlerinden önce otomatik ödeme talimatını iptal etmeniz gerekiyor. İnternet bankacılığını kullanıyorsanız, işlem menüsünden kolayca bu işlemi yapabilirsiniz. İptal işlemleri için şubeye gittiğiniz zaman öncelikle verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarını kaldırmak istediğinizi belirtin. Otomatik ödeme talimatı kaldırıldıktan sonra kredi kartınız iptal edilecektir.

Ziraat Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi kartı iptali için telefon bankacılığını ya da internet bankacılığını tercih etmeyen kişiler banka şubelerine giderek işlemlerini yapabiliyor. Şubeye gittiğiniz zaman sizlerden öncelikle bir iptal dilekçesi yazmanız istenir. Söz konusu dilekçenin örneğine internet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilekçeyi bankaya teslim ettiğiniz zaman aynı gün işleme konulur. Dilekçeyi verdikten sonra ekstra bir işlem yapılmasına gerek yoktur. En geç 24 saatte kullandığınız kart iptal edilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Uyarısı Hatası başlıklı makalemizde garanti mobil açılmıyor ve garanti mobil uygulama hatası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın