Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma

1 yorum
7.001 views

Merhaba arkadaşlar vadeli hesap nedir? vadeli hesap nasıl açılır? Vadeli hesap faiz oranları nasıl? Hep birlikte göz atalım. Öncelikle Vadeli hesap nedir? bakalım.

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Nedir?
Vadeli hesap bankalar tarafından müşterilerine sağlanan gelir elde etmelerini paralarının değer kazanmasını sağlayan bankacılık işlemlerinden bir tanesidir. Günlük ve aylık başta olmak üzere istediğiniz gün dilimlerinde faydalanabilirsiniz. İsterseniz yıllık bile açabilirsiniz.

Ziraat  Bankası Vadeli Hesap Nasıl Açılır?
Ziraat bankasından vadeli hesap açabilmek için bir vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer vadesiz hesabınız yoksa en yakın şubeye giderek açtırabilirsiniz. Açtırdığınız vadesiz hesaba para yatırarak vadeli hesap açtırabilirsiniz. Vadeli hesap açmak için 2 yöntem uygulayabilirsiniz. Bunlardan ilki hesabınıza gişeden para yatırdıktan sonra müşteri temsilcinize giderek vadeli hesap açtırabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise açtırdığınız vadesiz hesaba bir internet bankacılığı tanımı yaptırın ve yaptırdığınız bu internet yada mobil bankacılık sayesinde internet üzerinden vadeli hesap açtırabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden açtıracağınız vadeli hesap oranı şubeden açtıracağınız hesaba göre daha yüksek oranda olacaktır. Çünkü bir çok bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da internet üzerinden açılan hesaplara daha fazla faiz oranı verilmektedir.

Vadeli Hesaptan Ne Zaman Para Çekebilirim?
Vadeli hesabınızdan istediğiniz zaman para çekebilirsiniz ama unutmamanız gereken şey vadesi dolmadan para çektiğinizde mevcut aya ait faiz bozulacaktır. Faizi kaybetmemek için vade sonunda para çekmek sizin lehinize olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hesap İşletim Ücreti Ödememek İçin Ne yapmak Gerek başlıklı makalemizde eft parası kesmeyen bankalar.., eft ücreti almayan banka var mı ve Hesap İşletim Ücreti almayan bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açma (1 Yorum)

  1. Vadesiz hesabim var vadeliye çevirmek istiyorum ama hesapta hiç para yok peki belli bir miktar yairirsam bu ne kadar olmalı vadeli hesap için