1 Aylık Sigortalıya Ne Kadar Kredi Çıkar?

yorumsuz
1.669 views

1 Aylık Sigortalıya Ne Kadar Kredi Çıkar? Tüketiciler zaman zaman artan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi çekmeye ihtiyaç duyuyor. Krediyi verecek olan bankalar, kredi çekecek kişiyi detaylı şekilde araştırıyor. Kredi, faizle geri ödemesi yapılan ve farklı türleri bulunan bir yardım fonu olarak ifade ediliyor. Bu nedenle, bankaların kredi verecekleri kişinin geri ödemeyi yapabileceğine dair güven taşıması önem arz ediyor. Kredi sözleşmesi imzalanmadan önce, bankalar tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz şekilde toplanması gerekiyor.

Düzenli Prim Yatırılmalı

Sigorta primlerinin düzenli şekilde yatırılmış olması çekilen kredinin miktarının artmasını sağlıyor. 5 aylık primlerin düzenli şekilde yatırılmış olması durumunda, asgari ücretle çalışan kişilere 10 bin lira kredi çıkması söz konusu olabiliyor. 1 aylık sigorta primi yatırılmış aynı şartlardaki bir başka kişiye ise, 5 bin lira kredi çıkması söz konusu olabiliyor. Tabi bu kredinin onaylanacağı anlamına gelmiyor. İş yerinde en az 6 ay sürede çalışıyor olmanız ve sigortalarınızın da eksiksiz yatıyor olması gerekmektedir. Bunun dışında 1 aylık yeni işe başlamış durumunda iseniz devlet kurumunda memur değilseniz kredi alabilmeniz için kefil şartı aranmaktadır. Ya da teminat vererek kredi alabilirsiniz. Ev, araba ve arsa olabilmektedir.

Kredi çekilirken herhangi bir taşınmaz üzerine ipotek kurulması durumunda, çekilen kredinin miktarının artması sağlanabiliyor. Kredi sözleşmesine kefil olacak birinin bulunması da banka açısından garantiyi artıran bir uygulama olduğundan kredi miktarında artış söz konusu oluyor.

Bir önceki yazımız olan 0.70 Faizli Kredi başlıklı makalemizde 0.70 Faizli Konut Kredisi, 0.70 Faizli Kredi ve 0.70 Faizli Kredi Almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın