100 Bin TL Ye Ne Kadar Faiz Alırım?

yorumsuz
466 views

100 Bin TL Ye Ne Kadar Faiz Alırım? Eğer mevcut bakiyeniz varsa ve bunu nasıl değerlendirebilirim diye merak ediyorsanız en iyi ve en garanti kazanç yöntemlerinden bir tanesi de vadeli hesap açmaktır. Aylık getirisini bilerek ne az ne çok tam hesaplandığı kadar ödeme alırsınız. Bu şekilde kendinizi de buna göre ayarlayabilir ve vadesi geldiğinde üzerine ekleme ya da çekme işlemi yapabilirsiniz.Faiz mazı mevduat hesaplarının anapara, üzerine kendi uygulama ve çalışma standartlarına göre, eklenen kişiye fazladan para sağlayıp, gelir getiren bir uygulamadır. Bazı bankaların faiz oranı değişir. Mevduat faiz getirisini oldukça yüksek, tutan bankalar da mevcuttur.

Otuz iki günlük olarak ele alınan faiz oranı 100.000 TL Ye yüzde on olarak belirlenen bankalar vardır. Bu durum karşısın da ise brüt 876 iken, net getiri ise 746 TL olmuş olur. Ayrıca da 131.6 TL ise vergisi tutar. Vergi çıkarılmış olduğunda ise buna göre kişini eline geçecek olan net fiyat ise 715.40 TL olur.

Bankalara Göre Faiz Miktarı

Farklı bir bankanın faiz uygulamasına bakarsak, %9, %9.50, %8.50 %8.75 şeklinde değişim gösterir. Banka da faiz sistemi değişir. Kişi kendi elinde bulunan paranın yatırımını en doğru şekilde değerlendirip hangi banka kapsamında çoğaltmak yatırımını farklı yönler de, değiştirmek isterse tercihini bu yönde yapar. Faiz fazla oldukça hedeflerine amacına ulaşması bir o kadar da kolay, ve kısa zaman da olur.

Bir önceki yazımız olan Enpara Ekpara Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Enpara Ekpara, Enpara Ekpara Nasıl Kullanılır ve Enpara Ekpara Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın