2.El Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar?

yorumsuz
365 views

Günümüzde araç almak oldukça kolaylaştı. Firmaların 0 araçlarda yaptığı kampanyalar sayesinde 0 araç almak düşük faiz ve yüksek taksitlendirme sistemiyle mümkün. Banka ve bayiler yardımıyla günümüzde çok rahat sıfır araç alabilmek mümkündür. Peki, sıfır araç dışında ikinci el araçlar için bankalar kredi verir mi? Bankadan ikinci el kredi almak için şartlar nelerdir? Bu ve bunun gibi soruları yanıtlayalım.

İkinci El Araç İçin Kredi Alabilir Miyim?

Günümüzde birçok banka ikinci el araç alımı için kredi vermektedir. Bunun için belirli bir gelirin üstünde olmanız ve kredi puanınızın da gerekli puanın üstünde olması gerekmektedir.

İkinci El Araç Kredisini Kaç Yaş Araçlar için Alabilirim?

İkinci el araçlarınız için kredi çekmek istiyorsanız bankalar aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların kredi puanları ve gelir düzeyinize göre taksitlendirme seçeneği sayesinde ikinci el araç almanıza yardımcı olur. Bankaların kendi içlerinde belirledikleri araç yaşına göre kredi mevcuttur. Hangi bankanın kaç yaş araçlar için kredi verdiğini sıralarsak;

  • Ziraatbank aracılığı ile 5 yaş ve altı araçlar için 48 aya kadar vade,
  • Vakıfbank aracılığı ile 5 yaş ve altı araçlar için 48 aya varan vade seçeneği ile,
  • Finansbank aracılığı ile 8 yaş ve altı araçlar için,
  • İngbank aracılığı ile 8 yaşını aşmamış araçlar için,
  • Garanti Bankası aracılığı ile de 10 yaşını aşmamış araçlar için kredi almanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kredi Dosyasının Takibe Düşmesi başlıklı makalemizde Kredi Dosyasının Takibe Atılması, Kredi Dosyasının Takibe Düşmesi ve Takip Hesabı Nasıl Açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın