2017 Çocuk Parası nasıl alınır?

yorumsuz
446 views

2017 Çocuk Parası nasıl alınır? 2016 yılında yapılan çocuk yardımı 2017 yılında da devam edecek. Ailelere ufakta olsa bir yardım yapmak için ödenecek olan bu paralar ile ilgili güncel gelişmeleri ve 2017 yılında ki güncel tutarı sizler için araştırdık. Peki 2017 Çocuk Parası nasıl alınır? diye merak ediyorsanız işte yanıtı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çocuk sahibi olan annelere yapılan bu yardımı alabilmek için annenin ve ya babanın sigortalı olma şartı aranmaz. Anne TC vatandaşı olmalı, anne ve bebek sağlıklı olmalıdır. Annenin bu yardımı alabilmesi için başvuru da bulunması gerekmektedir. Ayrıca bu yardımdan yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da yararlanabilirler.

Ne Kadar Yardım Yapılmaktadır?

Bakanlık tarafından 2017 rakamları henüz açıklanmamakla beraber bu rakamlar 2016 yılında şöyleydi.

1.Çocuk 300 TL

2.Çocuk 400 TL

3.Çocuk 600 TL

Bu tutarlar bu yıl ise şu şekilde düzenlendi; Yani bir ailenin 2017 yılında ilk çocukları dünyaya gelmişse 300 TL, üçüncü çocukları dünyaya gelmişse 600 TL yardım alabileceklerdir.

Nereye Nasıl Başvurabilirim?

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine başvurabileceğiniz gibi size en yakın Sosyal Hizmet Merkezi’ne de başvuruda bulunabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ise Büyükelçilikler ve Konsolosluklar vasıtası ile başvuruda bulunabilirler. Başvurunuzun onaylanması halinde bu yardım parası PTT’ye annenin adı ve soyadı üzerinden yatırılır ve sadece annenin kendisi bu parayı çekebilir. Ayrıca 144 ve 183 numaralı telefonlardan da detaylı bir şekilde gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Albaraka Türk İnternet Şubesi Şifresi Alma ve Albaraka Türk İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın