2017 de Ekonomik Kriz Olacak Mı?

yorumsuz
189 views

2017 de Ekonomik Kriz Olacak Mı? Her bakımdan son derece sancılı için 2016′ nın son çeyreğinde ciddi bir ekonomik kriz de ülkemizde kendisini hissettirmiştir. Özellikle Rusya ile olan sorun ülke ekonomisine ciddi bir darbe vurmuştur. Buna bağlı olarak sürekli olarak artış gösteren euro ve dolar kuruda tüm iş sektörlerine zam olarak yansımıştır.

2017 Türkiye İçin Oldukça Kritik

Uluslararası finansal değerlendirme yapan şirketler Türkiye’ nin ekonomisine eksi puan vermişler ve yatırım yapma noktasında tehlike statüsüne koymuşlardır. Ülke de halen süre gelen başkanlık sisteminde ki belirsizlik ve piyasaların tepkisi de olumsuz yöndedir.

Varlık Fonuna Devirler Krizin Göstergesi Mi?

Yine son zamanlarda hazinede bulunan pek çok kamu malının varlık fonuna devredilmesi kısa vade de yaşanılan ama hissettirmemeye çalışılan kriz için alınan tedbirler olarak yorumlanmaktadır. Ekonomistlerin kısa ve uzun vade de Türkiye genelinde giderek artan bir krizin olma ihtimalini de çok daha yukarılarda görmeleri düşündürücüdür. Dolar ve Euro’ nun etkisi bu gidişatı göstermede başrol oynayacak faktörler olarak ele alınmalıdır.

Dövizlerde ki Değişim Korkutuyor
Son aylarda özelikle Dolar ve Euro da yaşanan ani çıkışlar sonrasında esnaf şimdiden kara kara düşünmeye başlamış durumda. Özellikle dışa bağımlı olduğumuz konularda dövizinde artması ile birlikte esnaf zor günler geçirmeye başlamış durumda. Devletten bu konularda destek bekleyen kişileri ilerleyen günlerde riskli günler bekliyor. 2017 hiç kolay geçmeyecek ama ülke olarak üstesinden geleceğimize inanıyorum.

Bir önceki yazımız olan Trafik Cezaları Yapılandırılır Mı? başlıklı makalemizde Trafik Cezaları, Trafik Cezaları Taksitle Ödenebilir Mi ve Trafik Cezaları Yapılandırılır Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın