2500 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

1 yorum
2.312 views

Bankalar insanlara kredi verirken bildiğimiz gibi insanların bazı ön koşulları yerine getirmesini beklerler. Bu da ilk olarak maaş gelirinin beyanıdır. Bir kişinin bankadan kredi çekip çekmemesini belirleyen ilk unsur da maaş geliridir. Bankalar, kişilerin aldıkları maaş oranına göre kredi miktarlarını belirlerler. Alınan bir maaşın yüzde olarak kaçının vadeye yatırılabileceğini hesaplarlar ve kişilere buna göre kredi ödemesi yapar. Tabi ki bu aşamalarda kişilerin kredi notları da önemlidir. Yani maaş gelirinizi istediği kadar yüksek olsun, kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi veremeyecektir.

Banka kredilerinde maaş gelirinin esas olmasıyla insanlar da bu noktada maaş gelirinin ne kadarlık bir krediye yeteceğini merak etmektedirler. 2500 TL maaşla ne kadar kredi çekebilirim diye soranlar için söylemek gerekir ki, bu maaş ortalama olarak günümüzdeki memur maaşına tekabül etmektedir. Bankalar genel vade kurallarını belirlerken, kişilerin aylık maaşlarının %30’luk bir kısmını vadeye yatırmalarını ister. Yani 2500 TL maaş alan bir kişi, aylık 1000 TL civarında kredi taksiti ödeyebilir. Bu da demek oluyor ki, 2500 TL maaş alan birisi her türlü ihtiyaç kredisini rahatlıkla çekebilir. Bu maaşla 10 bin ile 30 bin TL arasında değişen ihtiyaç kredilerini alabilirsiniz. Bunun dışında maaşınızın büyük bir çoğunluğunu krediye yatırma konusunda banka ile anlaşabilirseniz, taşıt ve konut gibi kredileri de çekebilmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Bilgilerini Öğren başlıklı makalemizde bedava kredi notu öğrenme ve Kredivar.Net hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın