A Bank İhtiyaç Kredileri

yorumsuz
34 views

İnsanların gelirlerinin önemli bir kısmı ev eşyaları, okul masrafları, evlilik, elektronik eşyalar gibi farklı yerlere gitmektedir. Bu ihtiyaçların karşılanması için bazen ciddi rakamlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Nakde sıkışan insanlar ise bu noktada bankalar tarafından verilen kredilere yönelmektedir. Bireysel ihtiyaç kredileri bu noktada insanların beklentilerini karşılamaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan bir tanesi olan A Bank da müşterilerine kredi sağlamaktadır. A Bank ihtiyaç kredileri cazip seçenekler ile insanların ilgisini çekmektedir.

A Bank İhtiyaç Kredilerine Ait Detaylar

A Bank tarafından müşterilerine sağlanan ihtiyaç kredisinin alt limiti 500 TL iken üst limiti ise 75.000 TL’dir. Müşterilerin bankadan talep edecekleri miktar bunların arasında olmak zorundadır. Kullanılacak kredinin vadesi ise müşteriler tarafından belirlenmektedir. Vade seçenekleri de 3 ay ile 48 ay arasında değişmektedir.

A Bank İhtiyaç Kredilerinde Kefil İstiyor Mu?

A Bank ihtiyaç kredileri için bankaya başvuran müşterilerden herhangi bir teminat istenmemektedir. Teminatsız olarak bu kredi kullanılabilmektedir. Fakat müşterilerin durumları değerlendirildikten sonra duruma göre müşterilerden kefil istenebilmektedir.

A Bank İhtiyaç Kredilerinin Masrafları

Bilindiği gibi bankalar müşterilerine kredi sağlarken bir takım masrafları da ödemelerini istemektedir. Söz konusu durum A Bank için de geçerlidir. A Bank tarafından istenen masraflar şu şekildedir:

Kredi Tahsis Ücreti: Kullanılan kredi miktarının %0,5’i kadar tahsis ücreti kesilmektedir. Örnek vermek gerekirse kullanılan 20.000 TL’lik bir kredi için 100 TL tahsis ücreti ödenmektedir.
A Bank ihtiyaç kredileri kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmaları zorunludur. Bu sigortanın tutarı kişilerin yaşlarına, cinsiyetlerine ve kullanmış oldukları kredi miktarına göre değişmektedir.

A Bank İhtiyaç Kredileri İçin İstenen Belgeler

Bu kredi için başvuru yapan kişilerin bir takım belgeleri banka şubesine iletmesi gerekmektedir. Söz konusu belgeler şunlardır:

İkametgah adresini gösteren belge.
Gelir belgesi.
Nüfus Cüzdanı.

A Bank İhtiyaç Kredilerinin Faiz Oranları

Kullanılacak olan ihtiyaç kredisi için belli bir oranda faiz ödemesinin yapılması gerekmektedir. Bu oranlar %1,71 ile %1,78 arasında değişmektedir. 0-12 ay için faiz oranı %1,71 iken 12 aydan fazla olan vade için ise %1,78’dir.

Bir önceki yazımız olan Arsa Kredisi, Arsa Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Arsa Kredisi ve Arsa kredisi nasıl anılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın