A101 Açılış Saati Kaçta Açılıyor

yorumsuz
20.386 views

Bilindiği gibi günümüzde perakende sektörü çok hızlı bir şekilde büyüyor. Bunun sebeplerinden birisi hiç şüphesiz insanların ekmek peynir sigara meyve sebze gibi ürünlere her zaman muhtaç olması. Bir savaş zamanında bile insanlar her şeyden kısabilir bazı tasarruflara girişebilir ancak yukarıda saydıklarımızdan vazgeçmesi mümkün görünmüyor. bu nedenle ticarete atılmak isteyen ya da daha önceden ticaretin içinde bulunan zümreler bir şekilde perakende sektörünün içinden geçiyor. Türkiye de bu sektörün öncülerinden birisi de bilindiği gibi a101 mağazaları

İlk zamanlar bu sektöre değişik bir konsept ile BİM girmişti. Daha sonra Şok Marketler tarzını değişitirerek sektöre adım atmış oldu. Sonradan ise a101 de özellikle belirli semtlerde ve ilçelerde bim ile rakabet ederek mağazalarını açmış oldu.

Vatandaşlar ucuz olması sebebiyle bu tip raf masraflarını kısarak imdirimi ürünlere yansıtan marketleri tercih etmeye başladı. Pek bu marketlerden birisi olan a101 marketleri kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

a101 marketleri kaçta açılıyor kaçta kapanıyor

a101 marketleri mağazaları şubeleri sabah 09.000 da açılır akşam ise 21.00 da kapanır.

Herkesin günün hemen her saatinde bir şekilde ihtiyacı bulunan bu tip marketlerin geç açılması ve erken kapanması konusunda müşterilerin oldukça fazla şikayetleri oluyor.Bunun nedenini kısaca açıklayalım. Sonuçta bu mağazalar da belirli sayıda personel çalışmak zorunda. Zaten düşük maaşlar ve haklar ile çalışan personellerin uzun süre kasada kalması ya da diğer işlerle ilgilenmesi gerçekten çok yorucu ve zor. Bu nedenle bu sektörlerde genellikle personel sıkıntısı yaşanır. Sizler de herhangi bir a101 şubesine gittiğinizde sık sık kasiyerlerin değiştiğini görürsünüz. Uzun mesai saati ile personel çalıştırmak şirketlere de + maliyet gerektirdiğinden genelde marketlerin açılış ve kapanış saatlerini kısa tutarak bu sorunu çözmeye çalışırlar..

a101 in açılış ve kapanış saatleri hakkında bilgi verdik.

Bir önceki yazımız olan Senetle Para Verenler başlıklı makalemizde Senetle Para Verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın