Abank EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017

yorumsuz
333 views

Abank EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017, Günümüzde hızla gelişen internet ve telefon bankacılığı sayesinde banka gişelerden yapılan işlem adetleri gün geçtikçe azalmakta, zamandan ciddi tasarruf sağlanmaktadır. Bu sayede müşteriler bitip tükenmeyen sıraları beklemekten kurtulmakta, sıra beklerken kaybettikleri zamanlarını başka işleri için kullanma imkânı bulmaktadırlar.

Elektronik fon transferi olarak anılan EFT işlemi kişi ve kurumların birbirleri arasında para alışverişi yapabilmelerini sağlayan elektronik bir sistemdir. EFT işlemi bankalardan ya da internet üzerinden gerçekleştirilebilmekte ve hangi kanaldan yapıldığına göre farklı ücretlendirilmektedir. Çoğu zaman havale ile karıştırılmaktadır. İkisi arasındaki fark EFT farklı bankalar arasında yapılırken, havale aynı banka içerisindeki farkı hesaplar arasındaki transfer anlamına gelmektedir.

EFT işleminde paranın gönderileceği hesap ismi, banka adı ve kişi ya da kurma ait ıban numarası ile sorunsuz gönderim sağlanabilmektedir. Alıcı isminin ya da hesap numarasının hatalı olması durumunda karşı banka ilgili tutarı gönderen hesaba iki gün içerisinde iade eder. Yüksek tutarlarda EFT ücreti ödemek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk nokta hangi kanaldan işlemi yapıyor olduğunuzdur. İşlemi hangi bankadan yaptığınıza göre de ücretler değişkenlik göstermektedir. Her bankanın işlem türüne göre farklı masraf komisyon listeleri bulunmaktadır. Peki, Abank Bankası Eft Ücreti Ne Kadar 2016 2017. İşlemi şubeden yapıyor olmanız en maliyetli yöntemdir. EFT yaparken internet bankacılığını kullanmak en mantıklı ve ekonomik yöntem olacaktır. Şubeden yapılan işlemlerde ücret tutara bağlı olarak 40-tl ile 600-tl arasında değişmektedir. İnternet bankacılığında ise 2,4-tl ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Swift Kodu Kaçtır? başlıklı makalemizde Aktif Bank swift kodu kaç, Aktif Bank swift kodu nasıl öğrenilir ve Aktif Bank swift kodu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın