Aidatı Olmayan Kredi Kartı Var Mı?

yorumsuz
140 views

Aidatı Olmayan Kredi Kartı Var Mı?

Kredi kartlarının kullanımı giderek artıyor. İlk zamanlarda farklı şartları sağlayan kişiye verilen kartlar günümüzde hemen herkese verilir duruma gelmiştir. Buna bağlı olarak da insanların ceplerinde en az bir kredi kartı bulunuyor. Hatta bazı kişiler birden fazla kredi kartı kullanmaktadır. Fakat bu kartların yıllık kullanım ücretleri insanların canını sıkmakta ve bundan dolayı birçok kişi aidatı olmayan kredi kartı var mı sorusunu sormaktadır.

Aidatı Olmayan Kredi Kartı Hakkında

Bankalar tarafından verilen kredi kartları aynı zamanda bankaların en önemli gelir kaynaklarından birisidir. Bu kartlar kullananlara önemli kolaylık sağlamasına rağmen yıllık kullanım ücretleri bulunur. Dolayısıyla da kullanıcılar bankalara bu kartlar için ödeme yapmak zorundadır. Bu ödemeler bankaların belirlediği şartlara göre bazen 6 ayda bir bazen ise yılda bir yapılır. Bazı bankalar ise aylık olarak bu ücreti talep edebilir.

Bu durum kullanıcıların daha düşük ücret talep eden kartlara yönelmesine neden olmuştur. Bu yönelim ve yapılan bazı anlaşmalar bankalardan bazılarının aidatı olmayan kredi kartı çıkarmasına neden olmuştur. Bu kartları kullanan kişilerin herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Sadece kart ile yapılan harcamaların ödenmesi yeterlidir.

Hangi Bankalar Aidatı Olmayan Kredi Kartı Veriyor?

Bankalardan bazıları kullanıcılardan gelen bu talebe karşılık yeni nesil kartları piyasa sürmüştür. Bu kartların aidatı olmamasına karşın farklı özellikleri bulunmaktadır. Bankaların belirlemiş olduğu şartlara göre bu kartların özellikleri değişmektedir.

Bazı bankalar ücreti olmayan kartların özelliklerini diğer kartlarla aynı yaparken bazıları ise bu kartların özelliklerinde kısıtlamalara gidiyor. Bazen para puan bazen ise taksit özelliği kapatılmış olabiliyor.

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, Odeabank, Şekerbank ve Yapı Kredi Bankası müşterilerine ücretsiz kredi kartı sağlamaktadır.

Aidatı Olmayan Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Aidatı olmayan kredi kartı almak isteyenlerin izlemesi gereken yol ile diğer kredi kartları için yapılan başvurunun hiçbir farkı yoktur. Bunun için kullanıcıların banka şubesi, müşteri hizmetleri ve internet üzerinden başvuru yapması gerekir. Böylece kredi kartları kısa sürede kullanıcılara gönderilecektir.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde öğrenci kredi kartı, Öğrenci kredi kartı limiti ve Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın