Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Yapma

yorumsuz
227 views

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu 

Tüketicilerin en çok kullandığı kredi kartlarından biri olan Akbank Axess kredi kartı, her geçen gün daha yaygın bir kullanım ağına sahip oluyor. Yüzbinlerce mağazadan alışveriş yapabileceğiniz, yaptığınız alışverişleri taksitlendirebileceğiniz Akbank Axess kredi kartıyla kendinizi daima çok özel hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Akbank Axess kredi kartı başvurusu için Akbank şubelerinden birine uğrayabilir, Akbank Direkt uygulamasını kullanabilir ya da Akbank internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Böylece siz de bu ayrıcalıklı karta sahip olan yüzbinlerce kişiden biri olma şansını bulabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartının alışveriş faiz oranı %2.02, gecikme faizi ise %2.52 olarak belirlenmiştir. Yıllık kart ücreti ise 87 TL civarındadır. Her yıl kesilen kart ücreti, yenilenen ücret politikasına göre değişkenlik gösterebilir. Akbank Axess kredi kartı için yapılacak ek kart başvurularının yıllık ücreti ise 43,50 TL dolaylarındadır. Akbank Axess kredi kartı, hem Visa; hem de MasterCard tabanlı olarak kullanılabilir. Akbank Axess kredi kartı başvurusu esnasında Visa mı MasterCard mı istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde Visa ve MasterCard arasından otomatik bir seçim gerçekleştirilecektir.

Akbank Axess kredi kartınızla yurtiçinde ve yurtdışında nakit avans çekebilir, kullanacağınız nakit avansları dilerseniz taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca Akbank Axess kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişlerinizde sınırsız chip-para kazanabilirsiniz. Kazandığınız chip-paraları alışverişlerinizde kullanabilir, yüzbinlerce mağazadan ücretsiz alışveriş yapmanın tadını bu şekilde çıkarabilirsiniz. Ne kadar çok alışveriş yaparsanız kazanacağınız chip-para tutarı da o kadar artacaktır.

Akbank Axess kredi kartınızla yapacağınız alışverişleriniz ve çekeceğiniz nakit avans tutarı ya da taksiti, bir sonraki ekstre döneminizde faturanıza yansıyacaktır. Kredi kartı ödemelerinizi bankamatiklerden ya da şubeden yapabileceğiniz gibi telefon ve internet bankacılığını kullanarak da yapabilirsiniz. Her ekstre döneminde en az asgari ödeme tutarı kadar ödeme yapmakla mükellefken dönem boyunca bir defaya mahsus dönem borcunun tamamını ödemelisiniz. Asgari ödeme tutarında ödeme yapmadığınız durumlarda %2.52 gecikme faizi uygulanacak ve ödeme yapmadığınız takdirde kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına kredi kartı borcunuzu zamanında yapmanızı tavsiye ederiz. Kredi kartı ödemeleri, kredi notunu doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Bu nedenle kredi kartı ödemenizi zamanında yapmadığınızda kredi notunuzun düşeceğinden kati suretle emin olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın