Akbank EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017

yorumsuz
4.108 views

EFT yani elektronik fon transferi dünya da en çok kullanılan para gönderme şeklidir. EFT ile gönderilen para transferi de en fazla yoğunluğa göre 10 dk için de gönderdiğiniz hesaba geçer. Her bankadan EFT ile para gönderimi sağlanmakta olup, eğer banka ile bir anlaşma yok ise bu işlem için bankalar ücret almaktadır. Birçok banka maaş müşterisi olan müşterilerden EFT ücreti almaz. Hangi banka müşterisi iseniz bankaların EFT ücretleri değişir. Akbank bankası ile EFT gönderimi yapacak iseniz Akbank’ a ait olan EFT ücretlerini yazalım.

Akbank EFT Ücretleri

Özel bir anlaşma yok ise mesela maaş müşterisi değilseniz her banka EFT gönderimin de ücret aldığı gibi Akbank Bankası da EFT ücreti almaktadır. Akbank Bankası aracılığı ile Akbank Bankası’na ait olan şubelerden yapılacak EFT’ler için alınacak ücretler 40 TL ile 315 TL arası değişir. 0.5 yüzde oranı kullanılarak EFT ücreti hesap edilir ve en düşük EFT ücreti 40 TL olmaktadır. İnternet bankacılığı aracılığı ile yapılan EFT’ler de daha az masraf alınır.

Akbank İnternet Bankacılığı EFT Ücretleri

Akbank Bankası’ndan internet bankacılığı aracılığı ile yapılan EFT’ler de iki ayrı ücret tarifesi kullanılır. Akbank direkt yapılan EFT için alınan, EFT ücreti 4 TL’dir ve gönderilen miktarın ne kadar olduğunun bir önemi yoktur. Yalnız geç saatte bir EFT yollanacak ise bu geç saat EFT için alınacak miktar 6 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Açılış Saati Kaçta Açılıyor 2016-2017 başlıklı makalemizde Akbank açılış saati kaçta açılıyor, Akbank Çalışma Saatleri ve Akbank eft kaça kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın