Aktif Bank Swift Kodu Kaçtır?

yorumsuz
214 views

Aktif Bank Swift Kodu Kaçtır? Swift kodu uluslararası olsun ülke içi olsun bankalar aracılığıyla elektronik transferlerinizde kullanacağınız bir yöntemdir. Bu kodlar ilk olarak 1973 yılında tasarlanmakla birlikte 1977 yılında aktif olarak bankalarda kullanılmaya başlamıştır. Bu kodlar tüm dünya genelinde standarttır ve belirli bir standartta göre oluşturulmaktadır. Her bankanın ve şubesinin içerisinde ülke tanımlamak için kullanılan harfleri olmakla beraber bu kodu mevcuttur. Bu kodla yapacağınız para ve fon transferleri en az iki en fazla 3 gün içerisinde transfer ettiğiniz bankaya ulaşacaktır.

Bu kodu oluştururken ilk dört hanesi banka kodunu, sonraki iki hane ülke kodunu, sonraki iki vey üç kod bankaların yerel kodunu ve son üç hane ise bankaların şubelerinin kodunu belirtmektedir. BU kodları bilmek bize ne gibi kolaylıklar sağlar sorusunun cevabı ise banka ve şubelere gitmeden elektronik ortamdan para ve fon transferlerimizi yapmamızı sağlar. BU kodlar dünya genelinde standart karakterden oluşmakta ve en 8 en fazla 11 haneden oluşmaktadır. Aynın zamanda bankaların akıllı telefon uygulamaları sayesinde de bu kodlar ile para ve transfer yapabilirsiniz.

Bu kodlar içerisinde ülke isminin belirtildiği harflerle oluşmakla birlikte her bankaya ve her şubesine verilmektedir. Kısacası bu kodlar sizlerin para transferi yapmanızı sağlayan bir araç ve aynı zamanda banka ve şubelerin birer kimlikleri konumundadır. Peki, Aktif bank Bankası Swift Kodu Kaç? Aktifbank Bankasının kodu ise CAYTTRIS’tir.  Aktif ban ile yapacağınız elektronik para transferlerini bu kod sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Acil Borç Para Verenler başlıklı makalemizde Acil Borç Para, Acil Borç Para Verenler ve Borç Para Verenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın