Albaraka Swift Kodu Kaç?

yorumsuz
245 views

Albaraka Swift Kodu Kaç? Uluslararası para transfer işlemleri ve her türlü fon aktarım işlemlerinin gerçekleşmesi amacıyla, her bankanın kendisine özel olan tanımlı bazı kodlar vardır. Bu kodların diğer ismi ise kısaca Swift’ tir ve haberleşme ve para anlamında bankaların kimlikleri yerine geçen kodlardır. Yaygın olarak Dünyada bulunmakta olan tüm bankalarda bu kodlar bulunmaktadır.

Para transferlerinde, havaleler de ya da fon işlemi yaparken bankaların birbirlerini tanıması amacıyla ve işlemleri güvenli bir şekilde işlemlerine devam edebilmesi amacıyla swift kodları kullanılır. İşlemler öyle gerçekleşir. Bu Swift kodları bankadan bankaya farklılık gösterdiğinden dolayı bu kodlar finansal bir kimlik statüsünde yer almaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’na ait olan bir Swift kodunun başka bir banka için tanımlanması imkânsızdır. Çünkü her bankanın Swift kodu kendine hastır ve tektir. Tek bankaya aittir. Başka bir banka Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Swift kodu başka hiçbir bankaya tanılandırılamaz.

Albaraka Türk Katılım Bankası, uluslararası para aktarım işlemlerinde özellikle tercih edilmektedir ve yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bankalar arasında yer almaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Swift kodu BTFHTRIS şeklindedir. Bu koddaki ilk dört hane banka kısaltmasıdır. 4 haneli kodu takip etmekte olan 2 hane ise ülke kodunun kısaltılmış hali olmaktadır. Swift kodunda geçmekte olan son iki hanede bankanın şubesini işaret etmekte olan kısaltılmış kod olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Abank EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 başlıklı makalemizde Abank eft kesintisi, Abank eft masrafı ne kadar ve Abank eft ücreti ne kadar 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın