Asgari Ücretlilere Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
1.199 views

Asgari Ücretlilere Kredi Veren Bankalar 

Asgari ücretle çalışanlar, zaman zaman bankalardan kredi almakta zorlanabilirler. Asgari ücretin düşük seviyede olması, çekilecek kredi tutarına göre olumsuz sonuç alınmasına sebep olabilmektedir. Ek gelir sahibi değilseniz, aylık ödeme tutarı maaşınıza eş değer olan ya da maaşınızı aşan taksitlerle kredi kullanamazsınız. Bu da ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekmenize sebep olabilir. Asgari ücretlilere kredi veren bankalar, hazırladıkları özel ödeme planları ile asgari ücretle çalışanlara da kredi imkânı sunmakta. Bu yazımızda sizlere asgari ücretlilere kredi veren bankalardan söz edecek ve bankaların hangi durumlarda kredi verebildikleri hakkında bir takım bilgiler sunacağız.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası, asgari ücretlilere kredi veren bankalar arasında ilk dikkat çeken bankalardan biridir. Asgari ücret çalışanları, aylık taksit tutarı 1.000 TL’yi aşmamak kaydıyla İş Bankası’nın tüm kredi hizmetlerinden yararlanabilirler. Maaşlarını İş Bankası’ndan alan müşterilerin İş Bankası kredi hizmetlerinden yararlanmaları çok daha kolay olacaktır.

Ziraat Bankası

Tıpkı İş Bankası gibi Ziraat Bankası da asgari ücretle çalışanların kredi kullanımlarında en çok tercih ettiği bankalardan biridir. Asgari ücretle çalışan bireyler, Ziraat Bankası’nın ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi gibi hizmetlerinden kolayca yararlanabilirler. Ziraat Bankası maaş müşterileri, maaş aldıkları Ziraat Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Garanti Bankası

Garanti Bankası, asgari ücretle çalışanlara kredi veren bankalardan bir diğeri olarak göze çarpıyor. Kredi notunuz uygunsa ve sigortanız düzenli olarak yatırılıyorsa Garanti Bankası’nın size sunacağı özel kredi hizmetlerinden sorunsuz bir biçimde yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank

Vakıfbank, asgari ücretle çalışanlara kredi veren bankalar arasında en dikkat çeken isimlerden biridir. Kredisini Vakıfbank’tan çekmek isteyen asgari ücretli çalışanlar, maaş bordroları ve nüfus cüzdanlarıyla kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Maaşını Vakıfbank’tan alanların maaş bordrosuna gerek kalmadan kredi başvurusunda bulunabildiklerini söylememiz mümkün.

Türk Ekonomi Bankası (TEB)

Asgari ücretlilere kredi veren bankalardan biri olan TEB, bu alanda en çok tercih edilen bankalardan biri olarak tanımlanıyor. Asgari ücretle çalışan bireyler, TEB ihtiyaç kredisi başta olmak üzere birçok kredi hizmetinden yararlanma şansına sahip. TEB maaş müşterileri, kredilerini genellikle TEB’ den kullanmayı tercih ediyor.

Yukarıda sözünü ettiğimiz bankalar, asgari ücretli çalışanların en çok tercih ettiği bankalar olarak göze çarpıyor. Aylık taksit ödemesi maaşınızı aşmadığı ya da zorlamadığı sürece diğer bankalardan da rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun belli bir seviyenin üzerinde olması ve düzenli bir sigorta planınızın olması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın