Balon Ödemeli Araç Kredisi

yorumsuz
228 views

Kredi başvurusunda bulunan kişiler için farklı ödeme seçenekleri vardır. Bu ödeme seçeneklerinden biri de balon ödemedir. Balon ödemeler taksitleri çok daha uygun ödemek için kullanılan bir ödeme türüdür. Bu nedenle pek çok kişi ödeme koşulları arasında balon ödemeyi tercih edebilmektedir. Balon ödemeler genellikle ev ve taşıt için çekilen kredilerde kullanılmaktadır.

Balon Ödeme Nedir?

Balon ödeme kişilerin ilk taksitleri daha düşük fiyatlar ile öderken son taksitte borcun tamamını bitirmeyi ifade etmektedir. Balon ödemeler için yapılan taksitlendirmelerde son taksitin ne kadar olacağı her bankaya göre değişiklik göstermektedir. Balın ödemeler bankaların ve müşterilerin sık sık başvurdukları ödeme yöntemlerinden birini oluşturmaktadır.

Balon Ödeme İle Taşıt Kredisi Çekilir Mi?

Taşıt kredileri genellikle 36 ve 48 ay üzerinden değerlendirmektedir. Acil nakit ihtiyacı olan kişiler banka kredilerine başvurarak araçlarını alabilmektedir. Balon ödemelerin kişiye sağladığı kolaylıklardan biri de taksitlerin düşük miktarlar üzerinden değerlendirilmesidir. Örneğin 30 bin lira taşıt kredisi çektiğinizi varsayın. Eğer kredinizi 36 ay vadeli olarak ödemek istiyorsanız belli bir faiz oranı üzerinden kredi borcunuzu geri ödemeniz gerekecektir. Faizlerin %1.29 üzerinden değerlendirildiği düşünüldüğünde 36 ay vadeli krediniz için 35 ay 750 TL ödeyip 36. ayda 17 bin TL ödeyerek balon ödeme imkânından yararlanmış olursunuz.

Beklediğiniz fakat henüz alamadığınız paranız var ise balon ödemeler sizler için uygun olacaktır. Balon ödemelerin kişilere sağladığı kolaylıklardan biri önden verilen taksitlerin düşük miktarlı olmasıdır. Fakat genellikle borcunu ödeyemeyen kişiler için risk son ay taksitlendirmesinde oluşmaktadır. Kişiler bekledikleri parayı alamadıklarında ya da son taksitte ellerinde tüm borcu kapatacak para olmadığında sıkıntı yaşayabilmektedirler.

Balon ödeme seçenekleri bu nedenle daha düşük faiz oranlı krediler için kullanılmaktadır. Balon ödemelerde her bankanın müşterisine son taksitte tanıdığı kolaylık farklı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Adıma Çekilmiş Kredi Var Mı? başlıklı makalemizde adıma kredi çekilmiş ve benim adıma kredi çekmişler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın