Bank Pozitif Bankası Açılış Saati, Kaçta Açılıyor? 2016-2017

yorumsuz
153 views

Bankalar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kaçta açılıp kaçta öğlen arası verdiği bizim için çok önemlidir. Çünkü zaman zaman acil işlerimiz olur ve açılış saatini bilmediğimiz için bu iş biraz daha geç sürede bitebilir. Bankaların hepsi Türkiye Bankalar Birliğine üyedir. Bu nedenle açılış saati de bu kurul tarafından belirlenmektedir. Zaman zaman yaz saati uygulaması olsa da artık uzun bir süredir kesin olan bankaların açılış saati 9.30’dur. Türkiye’de bulunan bütün bankalarda saat 9.30’da açılmak zorundadır. Bu nedenle Bank pozitif Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor diye merak edenler açılış saatini bu şekilde öğrenmiş olmaktadır.

Bankalar öğlenleri 1 saat yemek molası vermektedir. Bu mola ise 12:30 ve 13:30 saatleri arasında olmaktadır. Akşam ise saat 17:30’da kapatmaktadırlar. Bu nedenle bankada işiniz olduğunda kolaylıkla halletmeniz sağlanmış olmaktadır. Bunların yanında geliştirilen internet bankacılığı ile zaman zaman bankaya gelemeye bile gerek kalmamaktadır. Gelişen teknolojiler sizin hayatınızı kolaylaştırmada önemli bir yere sahiptir. Bu şekilde işlerinizi daha hızlı ve güvenli bir yolla halletmenize olanak verilmektedir.

Bunların yanında birçok yerde ATM’ler bulunmaktadır. Birçok işinizi de buradan halletmenize olanak sağlanmıştır. Para çekme, para yatırma, havale, fatura ödeme gibi işlerin tamamı hem internet bankacılığından hem de ATM’lerden yapılabilmektedir. Bankalar hafta sonları, resmi tatillerde ve bayramlarda çalışmamaktadır. Bu nedenle eğer işiniz varsa önceden halletmeniz önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2016-2017 başlıklı makalemizde Aktif Bank Açılış Saati, Aktif Bank Açılış Saati Kaçta Açılıyor ve Aktif Bank Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın